| alexandruanghel a întrebat:

După părerea voastră, cat de important este sexul intr-o relatie?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sexul cimenteaza o relatie,dar nu sexul este baza, fara ciment se duce relatie dar fara iubire, sinceritate dispar caramizile care au creat relatia, asa ca omul va cauta caramizi in alta parte, si uite asa se ajunge la inselaciuni, minciuni

| Emilian65 a răspuns:

Foarte important. Sexul mentine o relatie durabila.

| mentholinks a răspuns:

Este cel mai important. O femeie nesatisfacuta pe acest plan ori va intrerupe relatia ori va insela. La barbati nu se pune problema pentru ca orice femeie cat de cat pe placul lor la fizic ii poate satisface sexual.

| MihaiNicu23 a răspuns:

80% este important pana in 49 de ani ca daca nu e se duce interesul partenerilor destul de repede oricat d emult ai ihbi nu vesi sta ani de zile fara sex.

| HadesSs a răspuns:

Este foarte important daca nu esti compatibil cu partenera din punct de vedere sexual nu va merge relatia niciodata si mereu vor exista reprosuri, de exemplu daca tu vrei si ea nu vrea are fustrari iar nu e bine, iar cat esti tanar sexul trebuie sa fie cat de mult intr-o relatie si toate lucrurile vor merge altfel happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1%, dacă există.
99%, dacă nu există.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Idem si eu. Daca nu exista sau e foarte prost, conteaza foarte mult.
Daca e satisfacator, nu are o importanta asa mare.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Destul de important. Conteaza destul de mult sa iti satisfaci partenera. Sunt destul lucruri importante, dar sexul se afla printre primele lucruri ca importanta. Mai este nevoie de incredere, tandrete, intelegere, respect. Avem nevoie de toate acestea ca sa avem o relatie frumoasa.