| CaDet10000 a întrebat:

Dupa parerea voastra, raspundeti la urmatoarele intrebari:
1 ce este timpul, cum este el
2 ce parere aveti de fenomenul fulger globocular(legat de ufo)
3 exista timp?
4 ati auzit de teoria logica a timpului creata de,, BIG A,,

8 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

1.Da!

2.Da!

3.Da!

4.Ahh.

| RAY a răspuns:

1 la inventat omul pentru nevoie sale

2 de fapt acel fenomen este provocat de explozile solare care intervereaza cu astmosfera

3 nu

4 da, desigur ca da, dar nu cred ca exista timp

| Mădă0611 a răspuns:

1. Distanta dintre doua evenimente. Relativ.
2. Pas
3. Da, cat timp ai la ce sa raportezi prezentul. Cel putin asta e parerea mea.
4. Nu, decat daca acel Big A e altceva despre care stiu.

| WhatheWow a răspuns:

Trolling sau prostie, tu alegi; eu am ales deja!

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

1. Timpul este o modalitate de a percepe evolutia universului in raport cu modul in care el a fost la incipituri. Timpul este o componenta unitara si solitara ce ajuta universul sa traiasca. Cum este el? Pai... chiar daca oamenii tind sa si-l imagineze ca fiind o axa dreapta ce se intinde catre infinit, eu unul sunt de parere ca timpul este precum ata unui ghem:atat de incalcit, incat daca nu ai grija ai putea sa te trezesti pe ata gresita. ma rog, sau exact invers, adica daca te straduiesti suficient de mult, poti sari pe alta altalaughing desi nu e indicat, toti care cel putin spun ca au facut asta mai zic si ca e al naibii de dureros in mai mult decat un mod...
2. daca ar fi vreun extraterestru pe acolo care ar vrea sa faca experimente pe vreunul din noi, nu cred ca e suficient de cretin incat sa ne ia, sa ne disece si apoi sa ne lase liberi sa povestim tuturor de existenta lor. si nici nu sunt suficienti de dobitoci sa se apropie de o planeta populata astfel incat sa fie observati, in conditiile in care acea planeta nu a avut inca vreun contact cu ei... adica, ni se pare normal ca daca o musca se aseaza pe haina noastra sa o omoram, si ei si eu credem ca omenirea ar face cam acelasi lucru daca ar fi pe acolo vreo nava spatiala si pe noi ne-ar sacaii ideea. plus:daca este vizibil cu ochiul liber, orice ar fi el, un corp emite mai multe frecvente de radiatii, frecvente ce sunt captate de observatoare din cam toate colturile Terrei, si daca ar fi sa fi venit vreo farfuriuta supradimensiunata, inainte de unul care vrea sa se stie la tv, cred ca ar observa-o fie acele observatoare care... stiti si voi, cu asta se ocupa, fie vreun satelit de pe orbita pamantului ca, pana la urma,,, ar trece pe langa el si e al naibii de greu sa nu-i observi pe cei ce trec prin fata ta. si acel fenomen, ataaaaaaaaaat de des legat de OZN-uri=obiect zburator neidentificat, sunt de fapt si de drept descarcari electrice atmosferice care se produc periodic dupa un patern inca neclar si ale caror conditii de existenta inca nu sunt batute in cuie.
3. revenind la unu, da, si e al naibii de calic, important si nestavilit. si aproape infinit, dar acolo e mai complicata treabalaughing
4. Nu, asa ca TEACH ME MASTERpuppy dog eyespuppy dog eyes

| byeddy a răspuns:

1.Cel mai durabil lucru.
2.Raza de soare.
3. Exista timp, foloseste-l cu cap mereu(fara texte"am o viata, ma distrez)
4.Nu

| fachiuion a răspuns:

2.da,am auzit de fulger globocular, parca era creeat de un ozn in ochi

| cosmin01max a răspuns:

1. Cred ca timpul este relativ si indecis.
2. Nu cred ca exista extraterestri. Fulgerul globular se formeaza din ramasitele unor fulgere.
3. Cred ca timpul exista doar in capul nostru ca si cum toata viata ar fi un vis si cand mori incepi sa traiesti intr-o alta lume cu alte legi.
4. Nu am auzit de ea.