| alexandra20fs a întrebat:

E posibil ca, daca cineva crede cu tarie ca se va intampla un anumit lucru, acesta sa se realizeze?

Răspuns Câştigător
| Damasc a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu cred cu tărie că omenirea se va deştepta şi va privi lucrurile raţional şi mistico-stupido-iraţional. Şi o cred cu tărie de când am ajuns la vârsta la care pot să raţionez. Şi... totuşi, o cred degeaba.

| Vizitiul a răspuns:

Cred cu tarie ca voi ajunge un savant, dar nu fac nimic in privinta asta. Ce-mi lipseste, cimentul sau concretizarea?

| Flav a răspuns:

Adica voi face sex cu Jessica Alba? Ioiiii.

| elasexygagica a răspuns (pentru Flav):

Esti super bunoc secsosulelove struck

| Klepto a răspuns:

Eu visez ca Angelina Jolie o sa se desparta de Brad si o sa vina la mine.O sa se intample? Poate o sa se desparta, cine stie, dar de venit la mine...
Depinde ce vise si cat de mult se apropie de realitate si nu de scorneli din romane SF.

| Dmesss a răspuns:

Pai daca nu e imposibil, atunci devine posibil si probabil sau improbabil. Cu cat se apropie mai mult de probabil, cu atat mai mult are sanse sa se realizeze. Foare simplu!

| Eva a răspuns:

E posibil, in masura in care orice varianta se poate intampla... viitorul e o multitudine de alternative, normal ca la un moment dat, pentru cineva... sa fie "aleasa" exact varianta care corespunde aspiratiilor sale happy un optimist o sa creada ca intreg universul a conspirat pentru aceasta, un realist o sa isi dea seama ca a avut doar noroc.

| itscloudyoutside a răspuns:

Si tu te-ai uitat la filmul ala?
Raspuns la intrebare: Slabe sanse...

| PosteXD a răspuns:

Crezi ca vei lua nota 10 la examen pe baza ca ai stiut sa rezovolvi acel test? da! nu poti spune ca daca eu vreau ca acum sa moara un om nu am cum sa fac acest lucru. eu acum vb din punct de vedere rational. dar daca vrei sa vb din punct de vedere spirtual exiista asemenea conceptii.

| n0matterman a răspuns:

Asta depinde de ce faci tu:una e sa crezi cu tarie ca maine vei fi miliardar si alta e sa crezi cu tarie ca vei trece un test.

| raducanelu a răspuns:

Da este posibil sa se intample...mie mi s-au intamplat multe...

| George327 a răspuns:

Acest lucru e un pic mai complicat, mai bun ca orice raspuns cred ca il vei primi daca te uiti la filmul "The Secret". In film ei sustin aceasta idee dar aduc si probe contra.