| Meme10Memu a întrebat:

E posibil ca spatiul sa fie alcatuit din particule de spatiu, indiferent daca spatiul e ocupat sau nu de materie?

Exista spatiu material si spatiu imaterial sau spiritual.
Spatiul imaterial nu poate fi redus doar la coordonate 3D ( lungime, latime, inaltime ) precum spatiul material. Spatiul material este dominat de spatiul imaterial.

Ar fi cam imposibil ca spatiul material sa fie infinit. Prin "spatiul material" ma refer la spatiu care poate fi ocupat de materie.

1 răspuns:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Da, este posibil