| anonim_4396 a întrebat:

Stiind ca exista particule elementare imateriale sau fara masa si fara sarcina electrica precum fotonii si gluonii, nu-i asa ca pentru a putea explica existenta materiei intre materie si nimic este necesara interpunerea unei a doua stari existentiale si anume cea imateriala? Nu-i asa ca fotonii si gluonii sunt particule de legatura intre material si imaterial? Nu-i asa ca FORTA ca origine pentru lucru mecanic, este o marime fizica ce face legatura intre domeniul material si cel imaterial, stiind ca fotonii si gluonii doar mediaza fortele si NU le produc?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai văd ca știi răspunsurile astea. De ce ne mai intrebi pe noi?

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Daca as avea un milion de euro ti i-as da! E ceva eronat in enuntul intrebarii mele de mai sus? Te rog frumos din tot sufletul! Am gresit ceva? Vreau un raspuns! macar DA sau NU si poate ceva explicatii. Multumesc.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu sunt in măsura sa răspund la întrebările alea, am avut vreo 2 cursuri de fizica in facultate și am studiat chestiile alea dar doar așa cât sa am habar de ceva. Dacă tu ai studiat și ai ajuns la concluziile astea, atunci nu cred ca mai ai nevoie de confirmări.