| Anonim693 a întrebat:

Est modus in rebus( Exista o masura in toate) Sunteti de acord? Comentati!

6 răspunsuri:
| Reiki a răspuns:

Sa zicem ca prefer http://ro.wikipedia.org/wiki/Democrit.
Da,este o masura in toate sau depinde la ce anume vrei sa faci referire cu "masura".

| Hmmmm a răspuns:

Categric! Fie ca bei un litru de vin, fie ca bei zece litri, tot o masura e. Una de un litru si alta de zece litri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca "acel ceva" poate fi divizat...
Asta e schepsisul cu "masurile": au diviziuni subunitare, si supraunitare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat ai chef.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Suntem limitati in toate : masura ne este impusa. Totul e relativ.

| biancamacarie100 a răspuns:

Nu eu nu mis de acord