Abh
| Abh a întrebat:

Suntem saraci, dar cheltuitori si cu vicii pe masura. Sunteti de acord?

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Unii sunt de-a dreptul saraci, altii se complac in ideea ca sunt saraci .....si cred ca acestia sunt cheltuitorii si viciosii!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Suntem săraci prin grija statului, societatea ne împinge la cheltuieli și ne facem vicii pe fond de neajunsuri și împliniri.
Asta da,... viață!
Pa, pa.

| IMC90 a răspuns:

Nup, eu sunt bogat dar cheltuitor si cu vicii pe masura rolling on the floor)

| DakotaRoyse a răspuns:

Da. Omul egoist îşi păstrează viciile şi renunţă la lucrurile importante familiei sau mai sănătoase pentru el.

| ReVeRs a răspuns:

Foarte de acord

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt de acord.

| xBya a răspuns:

Suntem saraci si prosti, as zice.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Ne-a fost indusa ideea de saracie, realitatea fiind cu totul alta! Ca dovada avem chiar pretentiile noastre.Un om sarac, care este constient de situatia sa nu-si va permite sa aiba pretentii sau vicii! Asta bineinteles, daca se afla in deplinatatea facultatiilor mintale.Problema este ca in ciuda a tot ce se intampla in tara asta, suntem normali, doar ca fraieriti la fiecare pas!

Daca toti ne-am fi acceptat existenta ca fiind una saraca sincer am fi dus-o mult mai bine.Primul pas spre rezolvarea unei probleme este constientizarea problemei.Doar ca aceasta problema de fapt nu exista.Suntem trimisi dupa cai verzi pe pereti!

Exemple sunt multe.Pot da ca exemplu emisiunea aceea de pe ProTv Ce se intampla doctore? De cand exista homo sapiens, omul a continuat sa se dezvolte si sa treaca peste probleme, acum, mai nou, avem nevoie de tot felul de suplimente pentru a ne face viata mai buna, suplimente care ghici ce? Costa tata! Costa mult! Ti se implementeaza ideea ca iti prelungesti speranta de viata daca folosesti tot felul de tampenii.Pe sistemul "cumparati vitamina C" sau "ca patrunjelul in supa".

| deeadeea111 a răspuns:

Da eu sunt de acord o gramada de oameni caredesi nu au bani consuma alcool peste masura si fumeaza

| 1libercugetator1 a răspuns:

Foarte de acord nu avem ce manca da bautura si tigari avem mai rau facem copii si apoi sufera de foame trist dar adevarat

| mizantropuldinmine a răspuns:

Da, marea majoriatate

| ghtm a răspuns:

Nu sunt de acord cu afirmatia: suntem saraci. Saraca e acea tare in care poporul intreg e sarac, dar la noi nu e chiar asa. Faptul ca suntem cu vicii peste masura nu se adreseaza la fiecare. Cineva poate cruta averea...