| Florazul15 a întrebat:

Este adevarat ca exista o intruchipare a mortii? De exemplu, o prietena de a mea mi-a spus ca a visat o noaptea si era exact cum este reprezentata, un schelet imbracat intr o roba neagra. Tot asa altcineva mi-a spus de bunica ei ca ar fi vazut moartea cand a murit. Voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

A visat-o asa pentru ca asa o stie din reviste sau poze. Dar, normal nimeni nu stie cum arata. Poate doar cei decedati dar nu ne mai pot spune.

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca cei care sunt speriati sa nu moara, ajung sa si-o imagineze, dar in realitate nu a vazut-o nimeni.

| halogen001 a răspuns:

Moartea nu are arătare. Doar vietățile care mor au o asemenea înfățișare și de acolo vine reprezentarea respectiva.

| Eireann a răspuns:

Am vazut mai multi oameni murind decat mi-as fi dorit vreodata dar nu am vazut nici o aratare de genul asta.

Răspuns utilizator avertizat