| RAY a întrebat:

Este poporul evreu unul deosebit, unicat?

Răspuns Câştigător
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Fata de poporul roman care a fost un popor de sacrificiu secole la rand folosit pe post de scut al europei impotriva celor trei imperii, https://www.youtube.com/watch?v=x57OxDxhMPQ uitate la ce spune Victor Rebenciuc la minutul 8:15 si ce spune cel cu motocicleta si convinge-te de aia am fost si suntem niste amarati pentru ca am fost asupriti. Cat despre poporul evreu pot spune ca este cel mai tare popor pentru ca ei sunt cei care au creeat SUA si au adus independenta Palestinei prin puterea lor financiara/diplomatica si cu Sprijinul SUA pe care tot ei o conduc + de asta evreii sunt stapanii lumii pentru ca controleaza toate banciile din lume FMI si Banca Mondiala si tot ei sunt cei care ne tiparesc bacnotele si moneziile.

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ia gandeste-te din punctul asta de vedere:
Iisus a trebuit sa vina El Insusi pentru a spala atatea pacate. OAre de ce tocmai la evrei? De buni ce au fost? Nu! De rai ce au fost, de aceea au fost alesi. Trebuiau mantuiti chiar de Iisus, atat de groaznica era treaba, drept dovada ei L-au si rastignit...

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sincer nu pot sa spun ca e chiar un popor unicat dar cel putin eu nu am auzit vreun evreu ca se "*** in anus "ca occidentalii si americanii.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Evreii au un IQ estimat de la 130 in sus, cel putin asta stiu eu din auzite si din ce am citit.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sper dora ca ti-am fost de folos pace men si o seara buna.