| AvalohAlyn a întrebat:

A functionat la cineva Legea Atractiei?

Răspuns Câştigător
| jrockfreak a răspuns:

E totul vorba de credință, e ceea ce ne învață toate marile religii ale lumii, în special creștinismul, după cum am citit că a spus autoarea (chestia cu Universul) însă adaptată pentru cei mai reticenți, care cică îs atei. Dacă ai credință, dacă nu în Dumnezeu, atunci în aceste teorii măcar, poți avea totul. Și eu am încercat, dar am adaptat-o la mine, eu fiind creștină. Dar să știi că merge. big grin Au apărut o întreagă colecție de cărți e tema asta care să te lumineze mai bine.

| AvalohAlyn explică (pentru jrockfreak):

Stiu.Am magia, puterea.secretul etc.Tu ai citit toate astea? Eu o sa le citesc.Ma intrebam si daca la altii functioneaza.

| AvalohAlyn explică (pentru jrockfreak):

Cum ai adaptat la tine fiind crestina? In situatia asta ma aflu si eu.

| jrockfreak a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Am citit ceva din Puterea parcă și am văzut filmul. Păi, eu fiind creștină, mi se părea mai logic să cred că Dumnezeu face toate acestea, nu un "univers", care e de fapt format din toate stelele și pietrele cosmice care nu au nicio trebă cu viața mea. Chiar mi se părea o ușoară blasfemie, până când am citit că autorii susțin că Dumnezeu ar fi acest "univers", dar l-au scris astfel ca să fie acceptată de mai mulți. În fine, eu în general mai trimit așa un gând că "nu îmi fac griji căci totul e în mâinile Tale", încerc să gândesc cât mai pozitiv posibil și să fiu cât se poate de recunoscătoare pentru ce am și să apreciez totul mai mult în general. Pe parcurs mi s-au întâmplat chestii care m-au lăsat gen "ce naiba, nu se poate! laughing " când constatam că până și dorințele cele mai mici luau formă. Este important și să vizualizezi rezultatele și să menții o oarecare conexiune cu dorințele tale prin meditații (mie astea îmi par cam dubioase, sincer) sau la noi prin rugăciuni, însă vezi că și acolo e important cum formulezi, dar dacă ai citit Secretul, cred că știi astea. Eu am citit cartea de Bob Doyle, cred că e aia cu Puterea. Sunt niște sfaturi foarte utile acolo, cum să devii mai relaxat, să scapi de frici, se pune problema despre știință și religie, ce ți-am spus cu rugăciunea etc. happy

4 răspunsuri:
| jrockfreak a răspuns:

Desigur, este foarte important să gândești pozitiv, să fii relaxat și să te lași dus de val că la urma urmei, treaba e în mâinile Universului.winking