| sessori a întrebat:

Exista vreo posibilitate de ati atasa sufletul de corpul altcuiva adica sa il posedezi? Ma gandeam daca ar exista vreo carte vreun descantec vreo vraja sau macar o carte de fictiune pe care ati citit-o despre asa ceva ati putea sa imi dati link sau numele la carte sau macar autorul.

Răspuns Câştigător
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Eu stiu despre cartea asta, daca te intereseaza: Gazda de Stephanie Meyer

Melanie Stryder refuza sa se stinga. Lumea noastra a fost invadata de un dusman invizibil. Oamenii devin gazde pentru acesti invadatori, mintile le sunt luate, în timp ce corpurile lor ramân intacte si îsi continua vietile, aparent neschimbate.

O mare parte din omenire a cedat. Când Melanie, unul dintre putinii oameni salbatici în viata, este capturata, are convingerea ca i-a sosit sfârsitul. Wanderer, sufletul invadator care a intrat în corpul lui Melanie, a fost avertizata despre provocarile cauzate de trairea în corpul unui om: emotiile covârsitoare, multitudinea de simturi, memoriile prea clare.

Dar mai era ceva dificil, ceva la care Wanderer nu se astepta: vechiul chirias al corpului refuza sa renunte la posesiunile mintii ei. Wanderer îi pune la încercare gândurile lui Melanie, sperând sa descopere locurile pe unde se ascund restul de oameni rezistenti.

În schimb, Melanie îi umple mintea lui Wanderer cu viziuni despre barbatul pe care îl iubeste Jared, un om care înca îsi duce traiul în clandestinitate. Incapabila sa se desparta de dorintele corpului lui Melanie, Wanderer începe sa tânjeasca dupa un om a carui demascare facea parte dintre însarcinarile ei.

Când fortele exterioare le transforma pe Wanderer si pe Melanie în aliate, ele se pregatesc sa plece în cautarea omului pe care ambele îl iubesc, cautare ce se dovedeste a fi periculoasa si nesigura. Una dintre cele mai de succes scriitoare din ziua de azi, Stephenie Meyer, autoarea faimoasei serii Amurg, ne ofera un roman de neuitat despre perseverenta iubirii si despre ce înseamna sa fii om.

:X

14 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Uite un link aici, spor la vrajitorii.
http://www.youtube.com/watch?v=ERA8JkfJKZU&feature=related

| Hombre a răspuns:

@Apache rolling on the floor
@Fanaticule, pe ce gaura vrei sa intri?

| Vizitiul a răspuns:

Stiu o carte de genul, dar nu-ti dau numele. Nu vreau sa devii un posedat. As avea mustrari de constiinta.

| Vizitiul a răspuns:

@fanaticdupatine, iti spun dupa ce iesi.

Apache
| Apache a răspuns:

Off,off ...cand ma gandesc ca sunteti din generatia mea

| Klepto a răspuns:

Vraja? Atasarea sufletului de corpul altcuiva? Posedare?
Scrie ma si tu un acatist la biserica, asa cum au scris si ceilalti; ei au scris "Doamne, desparte-l pe acel barbat de femeia lui ca-l vreau eu", "Domane ajuta-ma sa castig la lotto", tu poti sa scrii "Doamne ajuta-ma sa am un suflet gen lipitoare, sa pot intra in fiecare".

In sec. 21, unora le mai arde activitati din Salem, si eu m-am gandit sa o posedez pe Angelina, dar nu prea aveam cum sa mai fac ceva cu ea ca eu eram in ea si corpul meu era gol.

| AlxMro a răspuns:

@Cosmy, cand Melanie s-a trezit era dimineata?

| zăGhost a răspuns:

Câtă vreme ai corpul tău, no chance.

| criisz a răspuns:

Te-ai uitat la prea multe S.F-uri laughing)

| Marius151 a răspuns:

Exista dar nu ne este permis sa dezvaluim.Ne-am dezintegra imediat.

| sessori explică:

Nam cui sa dau funda ce ciudat poate lu Sirius(+9 cu 10 semi-om 20 diavol 10 critical 10 patrunzatoare 12 str ) rolling on the floor

| oliviaaa a răspuns:

As vrea sa fac asa ceva si sa-mi atasez sufletul de corpul unei pasari. Vreau sa fiu libera si usoara sa plutesc in inaltul cerului fara probleme. Sa fiu independenta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-mi @sirius despre ce carte este vorba, ca vreau sa intru intr-o bruneata pitica.
@sessori da tu in ce vrei sa intri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o pe Herma, ca e posedata.