| Vizitiul a întrebat:

Exista vreun scop ascuns al acestei vieti, parca lipsita de sens uneori?

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cred ca fiecare om si-a pus aceasta intrebare.Ce vreau eu sa fiu,ce sa fac cu viata mea,care sunt idealurile mele,ambitiile mele visurile mele cu privire la viitorul meu? Dumnezeu ne-a creat cu scopul de a ne bucura de aceasta viata,sa traim in armonie unii cu altii,sa ne formam o familie, sa crestem copii, si sa-I dam slava lui Dumnezeu.

| EmaS a răspuns:

Harciog
Trezeste-te pana nu este prea tarziu.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă nu ai un scop în viaţă este la fel ca atunci când pleci şi nu ştii unde. Viaţa are sens unic, deci scopul îl alegi tu.

Apache
| Apache a răspuns:

Nu.doar sa o traiesti ...ca nu se stie cand o pierzi, sau daca mai e ceva de partea cealalta

| harciog a răspuns:

Refuz sa ma mai intreb de sensul vietii de cind l-am citit pe unchiul Freud care ne face bolnavi pe toti cei care ne intrebam despre sensul ei.

| harciog a răspuns:

Fiti atenti cica am fost trimisi pe pamint sa facem rezervari pentru viata de apoi.La nastere fiecare a primit mesajul cu"Au inceput rezervarile"grabiti-va.Si eu nu m-am trezit nici acum.O mai fi vreun loc oare?

| MeScorpion a răspuns:

I hope so.

| CoquineNoire a răspuns:

Da, sa ajungem experti TPU.
nici castigul la lotto nu ne-ar satisface mai mult decat acea ramă portocalie care ne incadreaza moaca.

| petruclaudiu78 a răspuns:

Sa presupunem ca exista un scop ascuns.
Din moment ce e ascuns, de unde sa stim daca exista sau nu?

| daniella9805 a răspuns:

Exista un scop insa nu este ascuns...este acela de ati "rezerva" cel mai bun loc pe lumea cealalta, care este de fapt adevarata viata

| eulliric a răspuns:

Ne este atat de ascuns adevarul in viata si totul e invaluit in prea mult mister. tind sa cred ca da, exista un scop ascuns. ce e trist este faptul ca il vom afla prea tarziu sau poate chiar niciodata.ne ramane suspansul si un pic de adrenalina drept consolare.

| crysstyann a răspuns:

Scopul vietii este mantuirea sufletului nostru si dobandirea vietii vesnice dupa moartea trupeasca.