| Malène a întrebat:

Filosofia certurilor pe TPU, doamnelor, domnisoarelor, domnilor. Am si o eu o dilema. Eu ca persoana sunt o fire expansiva, agitata, a dreacu, dintr-o bucata, imi place sa ma cert cu lumea, imi place sa ma contrazic, caci, vedeti voi, oameni buni, e plictisitoare mierea cu laptele.

ok, dar ce e in mintea unora care o baga p-aia cu babardeala?

sa dau un exemplu.

pun o intrebare la religie.
se ia un nenea de mine, m-a facut agitata ca cica i-am vorbit urat.
da, de unde, am folosit bah si ce dreacu, asa vorbesc eu in general, sunt mai de ghetto asa, asta nu inseamna ca sunt agitata sau nervoasa.

bun, apoi o baga p-aia ca as fi nebabardita...dar m-a facut sa-mi amintesc de durerea ce inca o am intre picioare de la babardeala masiva de ieri.

nu vad logica, mai mereu o baga astia cu care te certi p-aia cu "esti agitata deci ne...".

pai eu de exemplu sunt si mai agitata dupa, simt nevoia sa fac spagatul pe doua scaune, sa stau in doua maini, sa dau cu pumnii in sacul de box, gesticulez ca ultima nebuna, d-astea.

adica asta e firea mea, si sunt sigura ca nu sunt singura cu astfel de porniri.

deci unde e logica astora, oameni buni?

4 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Dar ce dracu ai 12 anisori ca sa te ataci asa. Sti cum se spune respecti si esti respectat.

| Mădă0611 a răspuns:

Logica e in nelogica. La fel e faza cu "aaa, esti in acea perioada", da, sigur de cearta iti arde "in acea perioada". La intrebarea de la religie ti-as fi raspuns si eu, dar mi-e lene, nu de lenesa, ci de raspuns acelorasi intrebari.

| Duucu a răspuns:

Rog un moderator să șteargă căt mai repede întrebarea pănă nu vede un străin mentalitatea noastră.

| Sticket a răspuns:

Nu mai freca menta cu ratatii.