| anonim_4396 a întrebat:

Heihappy cand moare cineva trebuie sa ti doliu? adica ce inseamna doliul (imbracaminte neagra) dar de ce se poarta asa ceva? ce inseamna ca habar nu am!)) hai repede! funda si voturi.:X

Răspuns Câştigător
| adryanaony a răspuns:

Da fizic asta inseamna doliu(imbracaminte neagra) nu esti obligat sa porti haine negre. doliu poti tine in suflet, pentru ca regreti pierderea acelei fiinte dragi. gandeste-te ca ai putea sa te imbraci in haine negre si tu sa nu ai nici un resentiment pentru acea persoana. asa ca impoortant e ceea ce simti tu in adancul sufletului tau pentru persoana respectiva nu felul in care te imbraci!

6 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

La chinezi doliu e în alb

| Nolkyz a răspuns:

A purta doliu nu inseamna numai a purta haine negre... trebuie sa respecti anumite chestii. spre exemplu cand moare cineva nu trebuie sa bei, sa canti (adica sa te distrezi) si chestii din astea

| onasis1961 a răspuns:

Egrul este o culoare controversata. Pe de o parte este asociata demonilor, vrajitoarelor; pe de alta parte durabilitatii si increderii. Pe de o parte inspira autoritate si putere, pe de alta parte disperare, jale. Pe de o parte simbolizeaza rautate si activitati criminale; pe de alta parte constanta, prudenta si intelepciune.

Negrul este culoarea preferata a multor oameni. Unii poarta negru pentru ca este o culoare formala si inspira putere. Preotii, dimpotriva, poarta negru pentru a-si arata supunerea fata de Dumnezeu. Altii poarta negru intrucat ii face sa arate mai subtiri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si tu oare cum esti!?! eu nu am facut ceva rau am intrebat doar ce inseamna doliul! fraiere! ce te-a deranjat asa de mult!?! si daca tu esti cel din poza laughing imi dau seama cat de poponar estilaughing... daca ai sti cine sunt eu si daca m-ai vedea vreodata nu ai mai spune nimic si ai fi ramas cu gura cascata. hai pa!

| ChioruL1 a răspuns:

Hai repede? a murit mã-ta mare sau care-i graba? da-te-n sange cu funda si foturile tale.

| anonim_4396 explică (pentru ChioruL1):

Esti peste masura de nesimtit! si mai invata sa scriilaughing