| MiraMiraMira987654321 a întrebat:

De ce tinerii de azi (si fete si baieti) poarta numai imbracaminte complet neagra, de parca ar fi in doliu?
De ce tinerii barbati de azi poarta barba?
Ne indreptam cumva spre islamizare?

22 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu neapărat, asa se simt mai interesanți.

| MiraMiraMira987654321 explică (pentru ania):

Si de ce nu-s interesanti in dungi, de exemplu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci să înțeleg... Ai văzut pe unul cu barba îmbrăcat în negru și ai zis că asta e ocazia perfecta sa te își de o religie care crezi tu că nu e religia aia buna?

| MiraMiraMira987654321 explică (pentru suntserios):

Fiiiiiiiiuuuuu!
De unde ai inteles ca eu zic ca religia aia nu e buna?
Ba chiar e foarte buna daca tinem cont ca opresc femeile de la preacurvie inainte de casatorie cu pretextul ca incearca sa vada cu cine se potrivesc. Sau ca sa-i faca un copil unui barbat ca sa-l prinda in plasa.
Si apoi, in alte tari nu prea vad barbosi care sa fie de ai lor. Toti fac efortul sa foloseasca o lama de ras. De fetele imbracate in negru nu vorbesti? Chiar daca au pantalonii mai scurti decat chilotii, tot negri sunt. Se machiaza numai cu negru si oja... tot neagra.

| suntserios a răspuns (pentru MiraMiraMira987654321):

Efectiv mi se pare că scrii numai prostii. Mi se pare că ești cumva pe o linie paralela cu realitatea...

| MiraMiraMira987654321 explică (pentru suntserios):

Serios? Tu esti si sierra?

| suntserios a răspuns (pentru MiraMiraMira987654321):

Ți se pare o așa mare coincidenta că 2 persoane îți zic că scrii prostii când efectiv scrii prostii?

| MiraMiraMira987654321 explică (pentru suntserios):

Nu e nici o coincidenta. E una si aceeasi persoana cu cel putin 2 conturi.

| sierra1 a răspuns:

Da, UNII tineri poartă ȘI negru, vezi și tu și numără

https://www.webcamromania.ro/webcam-orase/webcam-piata-romana-bucuresti/

| MiraMiraMira987654321 explică (pentru sierra1):

Eu ii vad pe strada, la serviciu, la scoli, chiar si la terase. Nu-mi da tu mie o imagine goala. Tu scoti capul din casa, din ecranul pc-ului?

| sierra1 a răspuns (pentru MiraMiraMira987654321):

Mami, e un web cam LIVE!

| MiraMiraMira987654321 explică (pentru sierra1):

Iar tu percepi lumea reala din spatele unui ecran?
Iesi afara puisor.

| sierra1 a răspuns (pentru MiraMiraMira987654321):

Ieși tu afară că te-ai blocat pe negru. Și - ce-i și mai grav - nici măcar nu știi asta

| MiraMiraMira987654321 explică (pentru sierra1):

Tu esti blocat pe cearta cu oricine, din orice motiv. Constient sau inconstient, o faci cu indarjire. Mai bine ai iesi sa-ti descarci frustrarile alergand vreo 50 de km zilnic. Ar fi de folos tuturor: si tie, si noua.

| sierra1 a răspuns (pentru MiraMiraMira987654321):

In fața evidenței (habar n-ai și nu ințelegi că in link e o cameră web live NU nu o poză) ar trebui să te pitulezi o vreme.

Afirmațiile tale din "intrebare" sunt false

| CostinAlamariu a răspuns:

Îmbrăcămintea neagră e cool. Și călugării o poartă. Iar bărbaților creștini li se recomandă puternic să-și lase barba lasata de la Dumnezeu.

Ce legatura are cu islamizarea? Creștinii purtau barbă dinainte sa se nască străbunicul lui Mohamed

| MiraMiraMira987654321 explică (pentru CostinAlamariu):

E cool? Da depresie!
Daca ne lasam tot ce este lasta de la creator, nici femeile sa nu se mai epileze, voi sa nu mai batjocoriti femeile cu barba si mustata (vazusem pe la stiri) ca tot creatorul i-a pus-o, etc.
Si daca ne uitam in biblie, zice sa te imbraci curat si nu in haine cernite, sa te speli si sa nu torni cenusa in cap, si sa te ungi, inainte de a intra in biserica.
Dar dupa cum vorbesti de strabunicul lui Mohamed, e clar ca nu stii nimic din toate astea si te lasi usor-usor dus exact spre ceea ce negi.

| MiraMiraMira987654321 explică (pentru CostinAlamariu):

Apropo, calugarii nu se imbraca dupa moda. La ei este o obligatie.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru MiraMiraMira987654321):

N-are legatura cu depresia. Negrul e fain și reprezintă smerenia. Nu este problema ca femeile sa se epileze. Bărbații au în mod natural barbă și îi reprezintă. E bine să o lase. Oricum tu esti fata deci ce treabă ai?
Iar hainele negre nu sunt murdare, sunt doar negre. Nu stiu de unde confuzia.

| dolceromania a răspuns:

E o moda si nu are nimic cu religia.Biblia nu spune ca negrul este culoarea doliului.E traditii omenesti fara nimic solid in spate.

| MiraMiraMira987654321 explică (pentru dolceromania):

Ai citit-o? Biblia spune sa nu te imbraci in haine cernite cand intri in Biserica!

| dolceromania a răspuns (pentru MiraMiraMira987654321):

Zimi si mie unde scrie?