| Teodora04 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Maine avem o activitate in care trebuie sa confectionam un ambalaj care sa protejeze un ou, oul fiind aruncat de la inaltimea de 5 metri sa nu se sparga. Vreo idee ce sa confectionez incat oul sa ramana intreg si la fel si ambalajul? URGENT!

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Poti folosi o cutie de carton sau chiar si un pet de plastic mai mare, il tai si il captusesti cu polistiren faramitat sau paie sau orice, asezi oul la mijloc, pui peste el, la fel, ceva care sa izoleze si sa-l fizexe strans, inchizi cutia/petul cu scotch sau banda de hartie adeziva. Succes.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai prostii vă dau profesorii sa face ti la scoală, se vede ca tot comunisti au ramas, Asa era si pe vremea lu ceausescu lucru manual sa confectionezi din hîrtie glasată tot felul de idiotenii ce le debitau capetele profesorilor, vad ca tot cu ideile alea vechi au ramas in cap.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu o sa gasesti aici pe TPU sfaturi cum si ce sa faci, daca tu care esti la scoală habar nu ai, ce asteptari ai de pe TPU? TPU nu este site pentru temele voastre, mereu am zis asta, dar vad ca nu ascultă nimeni. Trebuia sa i zici profesoarei desteptului sau desteptei care v-a dat tema asta, ca tu nu stii sa faci asa ceva, acum cine crezi ca te ajută in seara asta? Nimeni. Ce clasă esti? Suna ti colegii, poate au ăia vreo idee, dar cred ca nici ei nu stiu, sunt la fel ca tine bîtă.

| Teodora04 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai, dragul meu sa iti explic cam cum sta treaba, daca nu ai de gand sa ma ajuti nu ti-am cerut parerea despre tema respectiva sau despre persoanele de pe TPU. Eu cred ca intrebarea mea isi poate gasiii raspuns pe TPU. Am nevoie de o idee ca sa fac asa ceva, si cred ca la cati oameni sunt pe TPU ma pot ajuta si pe mine.Colegii mei se ocupa de ideile lor si nu e nimeni bata pe aici decat tu. Daca nu ai de gand sa ma ajuti cu ceva te rog frumos sa ma scutesti cu raspunsuri de 2 bani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Teodora04):

laughing laughing se vede ca te au ajutat multi

| Bestrider a răspuns:

Simplu ai nevoie doar de niste paie/vata si niste ziare/banda izolatoare.
Tot ce trebuie sa faci e sa pui cate un rand de paie/vata si ziara/banda izolatoare faci asa cateva invelisuri si are trebui sa fie ok. ^^

| Teodora04 explică (pentru Bestrider):

Si oul unde il pun? Adica pun un strat de paie apoi vata apoi siar si apoi ce fac?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Teodora04):

Oul il pui in chilotilaughing