| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU.

Cum explicati voi cei ce nu credeti in vise ca bunica viseaza mereu si interpreteaza visele astfel incat poate face predictii reale mai tot timpul?

Mai demult mi-a spus ca va pati ceva grav o persoana cunoscuta pe care a visato si peste 3 zile acea persoana a muritcrying(

Iar saptamana asta mi-a spus ca matusei mele i se va intampla un lucru foarte bun ( va avea o surpriza, o fericire) Si ieri a castigat vreo 20 de milioane la bingo laughing))))))))))

Sa va vad... Si de astea spuneti ca is coincidente?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu exista predictii si previziuni sau alte porcarii. "
Nu exista pentru cine nu vrea sa le vada sau nu a inteles nimic din teoria relativitatii, in mod special relativitatea simultaneității.
Dar toate la timpul lor.

14 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Efectul Forer. Numerele de la Lotto nu le viseaza (in fiecare luna, nu o singura data)?

| suffarstar a răspuns:

Intuiție. Creierul e mult mai complex decăt se cunoaște.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori minti cu nerusinare ori e pura coincidenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde...asa e intrebarea care ma framanta si pe mine.Nu exista vrajitoare, totusi unele persoane bune la suflet au darul de a presimti si poate ca uneori cand presimte ceva si viseaza si atunci apare sentimentul de deja vu si isi aduce aminte ce a visat...straniu,nu? Si daca presimtirea se potriveste si cu o anume banuiala, cred ca asa apare chestia cu visul care se adevereste... oamenii viseaza deseori ceea ce îi framanta sau îi marcheaza in ziua respectiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunica mea (intre doua pahare de rachiu sau trei) dupa ce viseaza, iti poate spune cu exactitate cine o sa-i intre in casa in vizita.E cam bolnava si mi-a prezis, ca popa sigur vine.Sa vedem acum cum sta treaba ca eu vreau s-o impaiez.

| frostxtq a răspuns:

Omul foloseste cam 10% din creier, poate ca bunica ta este norocoasa si foloseste cam 11%. Nu exista predictii si previziuni sau alte porcarii.

| frostxtq a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuteste-ma de prostiile tale. La fel cum exista Dumnezeu pentru cine crede.

| anonim_4396 a răspuns (pentru frostxtq):

Daca teoria relativitatii este o prostie pentru tine, am incheiat subiectul.
Daca tot nu pricepi nimic, macar nu-ti mai etala ignoranta, ca te faci de ras.

| anonim_4396 a răspuns (pentru frostxtq):

"Nu exista predictii si previziuni sau alte porcarii. "
Nu exista pentru cine nu vrea sa le vada sau nu a inteles nimic din teoria relativitatii, in mod special relativitatea simultaneității.
Dar toate la timpul lor.

| Otto2014 a răspuns:

Deci daca visez ca sunt cu o fata pe care o plac inseamna ca o sa fiu cu ea?

| Kaℓi a răspuns (pentru Otto2014):

Nu, o sa fii cu ea doar daca viseaza bunica lui BATTLEGROUND... ma rog, cel cu bunica big grin

| stefanvladvlad a răspuns:

E nostradamuslaughing
nu te suparate rog funda+vot te rog!

| Perseverance a răspuns:

Aia se numeste intuitie.Nu are legatura cu visele, doar ea crede asta.

| a răspuns:

Coincidenţele nu sunt decât partea vizibilă a aisbergului.
Bunica ta trebuie sa fie o persoana interesanta.

| Brandusel_Ana_Maria_1993 a răspuns:

Uau coincidente nu prea cred