| Nitunitu a întrebat:

Universuri Paralele si existenta lor:

Ideea de Multivers in loc de Univers este din ce in ce mai plauzibila din cauza anomaliilor care se intampla din ce in ce mai des.

Multivers inseamna o multime de universuri care la un momendat pentru anumite fiinte spirituale (oameni) se suprapun si ajung la a crea o mica anomalie sau mare anomalie.

De Exemplu:

Lasi in casa portofelul pe birou si il gasesti in sertar desi tu erai singur in casa si nimeni nu a mai intrat in acea seara.

Logic dai vina pe oboseala prima oara sau pe mintea care iti joaca feste posibil dar nu e chiar asa.

In acel moment cand tu te-ai te-ai transferat intr-un alt univers paralel care a fost influentat de aceasta decizie plasarii portofelului in sertar in rest nimic nu e schimbat.

De transferat se transfera mintea nu si trupul pentru ca esti oricum la fel in celalalt univers.

Deja vu are acelasi efect in sensul ca ai mai trait acel moment in alta parte (alt univers) si in acelasi moment faci acelasi lucru, creierul tau nepercepand cum poti face acelasi lucru care deja l-ai mai facut in acelasi timp si iti reda in minte sub forma de gand urmatoarele comenzi pana la terminarea deja-vuului

Paralel universe explained

https://www.youtube.com/watch?v=Ywn2Lz5zmYg

Paralel universe experiences

https://www.youtube.com/watch?v=9MQxzbk-LMk

Pareri?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vreo dovada stiintifica ceva?

| Nitunitu explică (pentru RAY):

Experienta ta de viata in domeniul acesta. Daca te-ai lovit de asemenea domeniu.

| RAY a răspuns (pentru Nitunitu):

Experientele nu sunt dovezi stiintifice, experienta unui om nebun care vede lucruri imaginare nu sunt dovezi, cand vb despre chesti de astea fara dovezi ne pierdem timpul aiurea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci tu vorbești de un fel de călătorie cuantică între universuri? Chestia asta nu s-a dovedit nici la nivel subatomic, încă se lucrează la așa ceva.

| Nitunitu explică (pentru anonim_4396):

Internetul exista din anii 60 dar omenirii a fost dat in anii 90.

Sfat:

Daca la stiri spune ceva, intelege ca exact contrariul e adevarul...