| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

observ avansul exagerat si incredibil al calculatoarelor ( procesoare, hard disk-uri, memorii. ) tot mai puternice pe zi ce trece!
vor avea vreodata acestea un punct in care evolutia lor sa stationeze? ca pana la urma totul se bazeaza pe nanotehnologie! cu cat putem face mai mici componentele cu atat e mai performanta tehnologia respectiva insa nu exista nici o limita in micsorarea si performantele acestora?

sau pana la urma ce determina un avans al evolutiei tehnologiei atat de mare?

pe ce se bazeaza acesta?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce e rau in asta?

| Płotr a răspuns:

Vor vrea sa fie instante.Vor fi instante
Vor vrea sa transmita informatia 3D.
O va transmite
Vor vrea sa creeze o lume intr-un calculator.Vor creea o lume intr-un calculator.
Vor vrea sa creeze o lume perfecta intr-un calculator.....Aici totul o ia spre infinit.
Vor vrea sa transmita informatie quantica.O gramada de ani de cercetare ( Sa transmita informatie cuantica inseamna sa produca lucruri cu ajutorul informatiei.
Deci sunt o gramada de chesti care trebuie cercetare dar o baza le sustine pe toate.Dorinta de cunoastere.