| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

peste cati ani aproximativ credeti ca inteligenta artificiala va putea concura serios cu creierul uman (din toate punctele de vedere)?

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Păi deja totul e artificial acum. Mai vezi tu inteligență naturală pe undeva?

| darrio2007 a răspuns:

Peste foarte multi ani.Inca nu se cunoaste 100% capacitatea creierului uman.

| GabrielStn a răspuns:

Avand in vedere faptul ca omul a creat tehnologie si tot omul a "invatat-o" sa faca ceea ce face, cred ca vor trece cateva sute de ani pana cand rasa umana va fi controlata de masinarii. Momentan, omul controleaza respectivele masinarii. Oricum. asteptam invazia extraterestrilor. big grin

| Tyberiu2000 a răspuns:

Dacă e să ne raportăm la cât de multe știm despre creierul uman în perioada de față,având în vedere că e un organ mult mai complex decât știm noi, sau credem că știm noi, o să mai avem nevoie de timp, mai ales că deși tehnologia evoluează major de la an la an, un computer n-are 10% din capacitățile unui creier.Din punctul meu de vedre între 30 și 50 de ani, dar sunt doar niște cifre, care nu se bazează pe calcule și doar pe intuiție.

| FastAndRelaxed a răspuns:

Cel mult 100 de ani, oamenii pun inteligenta in aproape orice chiar si in gloante, de la zi la zi apar inventii noi, una mai complexa ca alta deci nu mai e prea mult happy.