| Mariaflorea1234 a întrebat:

Hello lume, de când mama mea a făcut atac cerebral pe partea stânga, am viziuni continuu foarte des, pe scurt știu tot timpul când se petrece ceva rău deoarece simt asta prin piele/ Chestia e ca de atunci nu știu pur și simplu, știu când urmează ceva rău, și chiar așa este, am vorbit cu sora mea, cu mama, tata dar nu ma cred, oi fi medium d-ăla? Și nu glumesc, și nici nu sunt o copila, am 18 ani, sunt sănătoasă tun, dar ce am zis mai sus e adevărat chiar nu știu ce sa fac, sa ma duc la medic?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nimic fetita, doar o mare frica, sa nu ti se intample ceva si atunci inventezi scenarii in cap, care oricum nu se adeveresc fiindca sunt ireale.
Stai linistita, ca nu ti se intampla nimic daca te odihnesti si manaci sanatos, ca atacul cerebral nu se intampla oamenilor sanatosi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Oi fi medium dăla? Nu ești medium d-ăla.
chiar nu știu ce sa fac sa ma duc la medic? Să te duci să îi spui, ce? Că ești hipersensibilă și clarvăzătoare? Asta este o calitate, nu o boală.

| dullcat a răspuns:

Buna.E cam greu sa te iau in serios din moment ce eu nu cred in astfel de lucruri.Probabil si parintii tai simt la fel.Ce inseamna ca stii cand urmeaza ceva rau? Defineste rau si da niste exemple concrete?

| Marius22222222222 a răspuns (pentru dullcat):

Ea știe ce zice deci acum serios.

| dullcat a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu a dat niciun exemplu concret.Sa prezici ca maine ploua nu se pune.Sau ca bunicul cade pe scari, in conditiile in care el e predispus la astfel de accidente din cauza unor probleme de sanatate.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru dullcat):

Ce zice ea e alta treabă

| dullcat a răspuns (pentru Marius22222222222):

Adica ce, mai exact?

| Marius22222222222 a răspuns (pentru dullcat):

Un tip de prorocie

| Holiday a răspuns:

Cand tot timpul ai impresia ca se intampla ceva nasol, inevitabil la un moment dat o vei nimeri.

Răspuns utilizator avertizat
| Marius22222222222 a răspuns:

Eu cu tine trebuie sa stau de vorbă serios

| Drake21 a răspuns:

Tare daca esti mediuma cu puteri spirituale le poti folosi pentru binele tau

| Celdrept a răspuns:

Parca zici ca tu l-ai facut.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Sfatul meu este să nu folosești greșit aceste stări/simțuri,adică să nu ai un anumit interes din asta. Oamenii nu prea înțeleg fenomenele sau simțurile paranormale/Supranaturale, și au tendința să le considere ca fiind ceva rău. Iar cei ce le-nțeleg,le folosesc greșit de multe ori ( sau sunt folosiți,exploatați). Deci nu te mândri cu asta și nici nu produ groază cu anunțarea răului ce va să vie. Frica și sănătatea șubredă pot atrage și agrava repercursiunile răului/ necazului pe care îl anunți, așa că trebuie să gestionezi echilibrat și responsabil aceste simțuri.
Răul ori necazul vine și la cei credincioși și la cei necredincioși, la cei răi dar și la cei buni, de aceea e mai bine să ne rugăm înainte de-a se-ntâmpla, și să îndreptăm neregulile din viața noastră, regulat.

| IonutTeAjuta a răspuns:

Încearcă să-ți auto-impui să ai aceeași sensibilitate pentru lucrurile bune ce urmează a se întâmpla. In felul ăsta echilibrezi balanța și te ajută să-ți menții sănătatea mentală optimă.