| Laminin a întrebat:

Ierti usor? Obisnuiesti sa dai a doua sansa?

Răspuns Câştigător
| Atudose a răspuns:

Da, iert si dau si a doua sansa cand sunt greseli minore, deoarece nimeni nu este perfect si chiar si eu pot gresi. Si mi-as dori sa primesc si eu a doua sansa. Bineinteles ca nu iert greseli ff mari, facute intentionat.

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Numai pe cei/celor care merită.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde de situație! Când îți dă o lovitură de te zguduie din temelie, nu știu cum mai poți acorda o a doua șansă!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Eu nu iert deloc daca a comis o fapta grava si mai ales cand intalnesc o persoana in acest hal imi dau seama la primul ochi cum e si nici nu doresc sa o mai revad. Cand am avut inainte relatii cu fete la fiecare care i-am pus capac nici nu i-am mai vorbit si nici nu am mai dat de ele.

| DomnisoaraLove a răspuns:

Totdeauna trebuie sa oferi a doua sansa cuiva pentru a se putea justifica.Dar daca azi il ierti,maine il ierti, poimiine tot asa te ia de fraier si nici asa nu e bine.Mai bine ofera o a doua sansa si daca continua tot asa si nu se schimba nu ar mai trebui sa fi iertator. STII vorba aia :Eu te iert, tu pe la spate ma dusmanesti cat se poate.Acum e alegerea ta.Eu mi-am spus parerea.PAA Laminin!kiss

| summer12 a răspuns:

Obisnuiam.
Dar nici sa nu ierti nu e bine ca apoi traiesti cu un sentiment urat.

| yonutz1 a răspuns:

Da

| Aykomittt a răspuns:

Salut!

Pentru orice exista a doua sansa.Depinde cat de mare a fost problema prin care te-a afectat. Daca o iubesti, vei incerca sa treci peste. si cu timpul totul va intra normal.Asta in caz ca ceva nu-ti va alimenta in premanenta starea de suspiciune.

Salut

| Brunetica a răspuns:

Da foarte usor iert! Da dau a doua sansa ca asa e normal poate e mai bine daca dai a doua sansa ca daca nu o dai apoi iti pare rau ca te gandesti de ii dadeam o sansa poate era mai bine!

| baalial a răspuns:

Nu iert usor si nici nu dau a doua sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi cer iertare prea des dar obisnuiesc sa dau a doua sansa.Am o retinere in a cere iertare.Este o dovada de putere sa recunosti ca ai gresit.Eu nu am aceasta putere.Sunt slab.Recunosc asta.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iert, dar a doua şansă nu o mai dau clar. Şi asta pentru că nu uit.Nu port resentimente, doar am orgoliul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarta-mi doamne pacatele sa pot face altele tongue, cam asa e si cu a doua sansa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai rar.

| ŞoSeŢeL a răspuns:

Da

| jumpsuide a răspuns:

Deobicei da