| VadPorci a întrebat:

Iisus a murit virgin? Luati intrebarea in serios, nu este batjocura

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
31 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Singura sursa despre viata lui este biblia si acolo nu se vorbeste de nicio relatie cu vreo femeie.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"Luati intrebarea in serios"?
Moş Crăciun are tălpile de la sanie din oţel sau din titan? Luaţi întrebarea în serios, nu e batjocură.
Inorogul roz şi invizibil stă deasupra lui Marte sau în Soare? Luaţi întrebarea în serios, nu e batjocură.
Ceainicul rotitor e verde sau portocaliu? Luaţi întrebarea în serios, nu e batjocură.

Nu putem lua în serios o întrebare care nu reflectă ceva serios.

| EmaS a răspuns:

Bineanteles ca da.El a fost singurul fara de pacat care a trait pe pamant.

| EmaS a răspuns:

@mhn24
Nu este un pacat daca ea se consuma in cadrul casatoriei.Dar orice relatie in afara casatoriei este un pacat(ma refer la relatii intime).

| EmaS a răspuns:

@fanaticdupatine
Ai perfecta dreptate.Isus este viu! El sta la dreapta lui Dumnezeu.

| EmaS a răspuns:

@mhn24
Din pacate multe isi traiesc viata dupa bunul plac, fac tot ce vreau, traiesc clipa si mai tarziu se plang ca nu au vut noroc. Daca te pastrezi curata pentru viitorul sot vei fi fericita si apreciata.Fiecare culege roadele.Ce seamana omul, aceea va si secera.

| EmaS a răspuns:

@mhn24
Ma doare inima cand vad atata lipsa de educatie si de respect la unele tinere care ar trebui sa fie delicate, gingase si morale.O fata trebuie sa se faca placuta printr-un caracter frumos, prin vorbirea ei.Ar trebui sa imprastii o mireasma placuta nu una de ...pacat.

| EmaS a răspuns:

@
mhn24
Scuze ca te-am facut domnisoara.E valabil si pentru baieti.ok?

| cristi202 a răspuns:

Daca citesti bine Biblia, ve descoperi ca in cultura in care a aparut Isus exista o anumita categorie de oameni, care puteau sa se dedice lui Dumnezeu si sa traiasca doar pentru El. In legea lui Moise este scris despre ce trebuia sa faca un asemenea om daca vroia sa fie dedicat lui Dumnezeu. Era ca o consacrare speciala lui Dumnezeu. Si acei oameni nu aveau voie sa aiba sotie, nu pentru ca ar fi fost pacat, ci pentru ca aceasta era decizia lor de a fi dedicati, si e normal, caci credinta fata de Dumnezeu implica mult din viata fiecarui credincios in raport cu Dumnezeu, di cei care sunt in ziua de azi casatoriti si vor sa fie consacrati lui Dumnezeu, stiu cit de greu se poate realiza acest lucru, pentru ca o sotie iti ia mutl din timp si resurse. Acum, Isus a facut parte din acea categorie, El a fost consacrat lui Dumnezeu, deci nu trebuia sa aiba o sotie, si nici nu a avut, deci a murit virgin.

| wales a răspuns:

Isus a venit pe pământ cu un scop bine definit; să aducă mântuirea oamenilor nu să-și întemeieze o familie. Isus a explicat ucenicilor ce sunt famenii:

'' Ucenicii Lui I-au zis: „Dacă astfel stă lucrul cu bărbatul și nevasta lui, nu este de folos să se însoare."El le-a răspuns: „Nu toți pot primi cuvântul acesta, ci numai aceia cărora le este dat. Fiindcă sunt fameni, care s-au născut așa din pântecele maicii lor; sunt fameni, care au fost făcuți fameni de oameni; și sunt fameni, care singuri s-au făcut fameni pentru Împărăția cerurilor. Cine poate să primească lucrul acesta, să-l primească." Matei 19:10-12.

De reținut! Isus nu e mort. El a trecut prin procesul morții, a biruit păcatul, acum este viu și stă la dreapta Tatălui.

'' V-am spus aceste lucruri ca să aveți pace în Mine. În lume veți avea necazuri; dar îndrăzniți, Eu am biruit lumea." Ioan 16:33.

| MMihai a răspuns:

Dacă ai să citești, cu foarte multă atenție, începutul Evangheliei după Ioan, ai să pricepi mai bine, cine spune el, că a fost Isus. ( O divinitate imensă, anterioară Genezei.)

| carpediem a răspuns:

Parca Jesus e nemuritor. Si unde dracu' ai vazut tu scris cu 2 de i. Sau e Isus reload si devine cu 2 i. Si ce conteaza daca a facut sex sau nu? Oricum e un paradox. God a inzestrat specia cu organe sexuale(dupa chipul si asemanarea sa ), dar e un pacat sa le folosesti.

| Laminin a răspuns:

Hey!
Cum a spus si hombre.singura sursa sa aflam despre viata lui Isus este Biblia, iar in Biblie nu mentioneaza nimic despre asta. El a venit sa aduca mantuirea nu sa isi intemeieze o familie. happy
Gbu :]

| caractere a răspuns:

Nu se cunoaste ce a facut intre 12 si 32 de ani.

| Just1dream a răspuns:

Eu cred ca nu a avut o relatie cu vreo femeie pentru ca era fiul lui Dumnezeu si nici macar mama lui, desi l-a nascut, a ramas virgina. cu siguranta nu putem da un raspuns concret pentru ca importante sunt pildele si invataturile pe care ni le-a daruit si in nici un caz relatiile sale cu vreo femeie.

| FuckOnCocaine a răspuns:

Poți să te masturbezi și să-ți pierzi virginitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| giuly a răspuns:

...de ce nu îl întrebi?

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Pai daca ar fi dupa parerea mea as zice ca el nu a facut-o cu nimeni. deci a murit virgin.

| Gripa a răspuns:

Si cui crezi ca-i pasa?

| AnotherGirl a răspuns:

Iisus este Fiul lui Dumnezeu si singurul fara de pacat deeci...straight face. A murit pe Cruce, dar a inviat dupa trei zile (nu poti spune ca a ramas mort tongue ) si S-a inaltat la Cer. Sunt de acord cu madalina happy. Maica Domnului L-a nascut, dar a ramas Fecioara sooo straight face Cum crezi ca El, fiind Dumnezeu, a avut astfel de preocupari? straight face Oricum, daca pui intrebarea asta, inseamna ca nu prea crezi, sau ma insel? happy

Injurati si dati stupid cat vreti voi laughing) laughing) laughing)

| alexshobyx a răspuns:

Sa ne lamurim...pentru ema, care zice ca isus a fost fara de pacat, cand era mic batea copilul unor vecini(nu ma luati la injurat, asa este). Apoi se zvoneste ca s-a casatorit cu magdalena...a avut un copil sau mai multi tongue
Asa, alt subiect, voi vreti sa-mi ziceti ca isus a fost crestin? ei bine nu, el a fost evreuwinking, si intrabativa cum avea el acces la Torah(biblia iudaiciilor), pentru a putea citi manuscrisele lor sfante, trebuia sa fi preot(rabin), iar pentru a putea fi rabin trebuia sa fi casatorit, de aici rezulta ca el a fost categoric casatorit, si nu conteaza cu cine straight face, fie ca a fost magdalena, fie sau oricine big grin

| sabilopod a răspuns:

Nu prea imi vine sa cred.

| ßℓøηdåcцмιηтє15 a răspuns:

Cred ca da...
Cred ca a fost pana la Inaltare virgin...
Nu a avut alta familie pe Pamant[adica sotie, copii]

| danypoli95 a răspuns:

Du-te si culcate...Cine crezi ca stie raspunsu la aceasta intrebare?

| ƦαℓυҜα a răspuns:

Buna...Eu sunt de acord cu "ioana"...Nimeni nu stie raspunsul la aceasta intrebare ci doar Iisus Hristos si Dumnezeu, de aceea noi nu trebuie sa-I judecam! Bye- Bye! wave

| Catalina20 a răspuns:

Stupida intrebare...cu ce te-ar incalzi pe tine faptul daca Iisus ar fi fost sau nu virgin...