| ErrorFound a întrebat:

Imi da cineva va rog simbolurile pentru "Mer", "ka" si "ba" in hieroglife egiptene?

Din cate stie, "ca" este "sarpe", dar restul ma depasesc. big grin

Daca stiti macar unul dintre cele 3 as fi foarte recunoscator. xD

Um... Daca apare intre ghilimele "ca", sa stiti ca este k, nu c.

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu stiu daca de domeniul asta te interesai, dar e prea aproape sa fie doar coincidenta :) "Ca" nu e sarpe, poti gasi descrierea celor 3 componente aici http://www.floarea-vietii.ro/site/php/school-of-life.php?article_id=20
Daca dai o cautare pe google dupa merkaba gasesti mai multe

| ErrorFound explică (pentru mixxjim):

Ba cam numai asta ma interesa. rolling on the floor Multam.
Nu stiu de ce mi se parea ca inseamna sarpe, dar asta e. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aci cv interesant, desi nu sunt simbolurile:http://bucurialuisatan.com/meditatia-mer-ka-ba/

| ErrorFound explică (pentru anonim_4396):

Esti in urma, am citit-o in vara. rolling on the floor
Dar multam oricum...