| Crazyghost a întrebat:

Imi poate explica cineva de ce cand cineva intreaba daca o cometa va lovi planeta toti spun du-te la psiholog si alte chestii de genu? e extrem de probabil sa fim loviti, nu curand, dar e probabil. Chiar peste vreo 10 ani nu mai stiu data NASA a spus ca va trece un meteorit sau o cometa f aproape de noi. Nu e nimic sf, s-a vazut si analizat. E pur si simplu stiinta. Deci dc suntem nebuni daca credem ca oamenii pot fii ucisi? Suntem nemuritori sau cum?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

1 ) nu esti nebun daca crezi ca pamantul ar putea fi lovit de o cometa...sau un asteroid!
2) esti nebun daca pe langa asta, crezi ca sfarsitul lumii va veni in 2012, ca planeta nibiru va trece pe langa terra, si ca va iesi diaconescu presedinte
3 ) ...nasa spune si ea ca sunt sanse ca pamantul sa poata fie lovit de asteroizi!
-dar asta doar peste vreo 10000 de ani, si asteroidul/cometa sa fie mai mic de 10 km!
-.sansele ca o cometa/asteroid sa loveasca pamantul inainte de astia 10000 de ani sunt de cam 1000000 la 1, ceea ce in termenii nasa este moderat! *ca sa iti dai seama cu ce masuratori lucreaza nasa *
4 ) nu esti nebun daca crezi in sfarsitul lumii, sau in profetii!
esti nebun daca in pofida a cate dovezi ai avea tu tot o tii pe a ta si incepi sa faci cu sfarsitul lumii cum a facut pastorul ala american care mai nou a mutat apocalipsa in 2014 ...destul de patetic

9 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Du-te la psihiatru.

| mihaibrasov a răspuns:

E stiinta, poate, dar cum spui tu "extrem de probabil sa fim loviti" e o formulare cel putin prosteasca...

| Skylar a răspuns:

Pai iti trebuie dovezi clare in primul rand.In al doilea rand cometa trebuie sa aiba o viteza si o masa considerabila ca sa faca ceva pagube.Nu este exclus ca un obiect mare sa dea peste noi, dar nu acum.

| MadnessCaffe a răspuns:

Normal ca la un moment dat tot va lovi ceva Pamantul e imposibil sa nu. Chestia e sa aflam noi cum sa ne aparam de aceste corpuri.

Probabil tu si tot neamul tau nu veti mai exista in momentul cand o cometa va lovi Pamantul asa ca nu vad de ce va faceti toti griji.

| Birjaru a răspuns:

Traim intr-o lume de melteni si precupete, asteapta-te sa suferi, esti prea sensibil daca te deranjeaza atata lucru, sunt miliarde de cretini pe lume...

| jadir a răspuns:

Ultima cometa va trece la o distanta foarte mare de pamant, iar 50 de ani de acum incolo este imposibil sa mai fim loviti de vreo cometa.Nu suntem nemuritori insa stiinta asa cum spui tu si studiile arata clar ca nu se vede o alta cometa la o distanta de 50 de ani scuze minim 50 de ani.

| dr0wn a răspuns:

O cometa sau un asteroid ar putea lovii pamantul in orice minut fara ca noi sa stim.
In momentul de fata ne este imposibil sa "urmarim" fiecare pietroi spatial.
Poate au ceva deaface cu grameziile de gunoi spatial.

| Crazyghost explică:

Eu nu am spus cand deci nu consider extrem de probabil prostesc, intr-un miliard de ani sansele sa fim loviti sunt mari...

| OwlEyes a răspuns:

Si eu am auzit ca Godzilla o sa reapara.Ce spui de asta?