| Alex00990 a întrebat:

Am vazut ca aproximativ toti oamenii au principii si valori. M-am analizat pe mine si am observat ca nu am nici un principiu,ca sunt dispus sa fac orice pentru a-mi atinge scopul,nu conteaza ca ranesc pe altii,ca necajesc oameni... si nu am nici remuscari. Aproape niciodata nu i-au in calcul proprile sentimente. Nu am observat oameni asa,multi imi spun ca sunt ciudat, pshiopat si alte chestii de genu'.Voi ce parere aveti despre asta?
Va multumesc pentru opinie!

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Esti un egoist plictisitor, cel mai probabil.
O sa dai de persoanele potrivite care sa-ti stea, sau carora le vei sta tu in cale, si o sa vezi cum capeti principii si frustrari, peste noapte.
Inca n-ai trait destule.
Lipsa de respect fata de altii, nu te va duce decat la necazuri.

| Freya1 a răspuns:

Daca esti psihopat cred ca ar trebui sa spuna un psiholog.
Eu din ce spui tu cred ca ai fi in stare sa iti inseli iubita,sa te iei la bataie, sa minti, sa pui pe cineva intr-o lumina proasta, sa barfesti ceia ce este nasol intr-adevar dar nu neaparat psihotic.
Nu cred ca ai ajuns atat de departe incat sa nu te mai gandesti la siguranta ta si sa furi, sa dai in cap, sa violezi sau sa accepti spre exemplu sex cu o persoana de acelasi sex pentru a castiga ceva.

| Emma30555 a răspuns:

Oamenii în afara de principii și valori mai si empatizeaza. Adică nu fac rău cuiva pentru ca se pun în locul acelei persoane. Sa ai caracter e bine și pentru a ți atinge scopurile. În viata de fapt oamenii din jur sunt importanți, relațiile pe care ți le faci cu ei, ei îți aduc împlinire sufleteasca cu ei ai amintiri frumoase, dacă ești rău nu câștigi nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Aproximativ toți oamenii au principii și valori"
Uh, zici tu? straight face
Lipsește un "nu", sigur l-ai uitat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poate chiar esti psihopat... Du-te la psiholog si ai sa afli cert, degeaba ceri pareri aici.

| gabriielaaa a răspuns:

Sunt multi ca tine e felu vostru de a fii, nimeni nu va pote schiba fiecare avem cate ceva ce petru alti nu-i normal. daca tu esti inpacat cu tine nu ar trebui sa ti pese de alti si cred ca daca iti vei dori o anumita persoana vrodata vei face totul sa o faci fericita casa fii si tu.