| anonim_4396 a întrebat:

Astrologie sau teologie? Ce sa studiez? Care e mai faina?

10 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Teologie.

| Frank51 a răspuns:

Pentru mine astrologia.

| FreddieM a răspuns:

Astrologia, adica,, cititul in stele'' ar fi o indeletnicire,, demoniaca' ' in ochii bisericii, prin urmare incompatibila cu teologia. Ca ei zic, asa, ori crezi in una, ori in alta. Curiozitatea mea e, cum e posibil sa te intereseze doua chestii diametral opuse, dar le prezinti ca facand parted in aceeasi familie?
Cheers

| Mirel4412 a răspuns:

Teologia e de folos nu numai pentru ca te invata "despre Dumnezeu", ci pentru ca gasesti niste sfaturi care te vor ajuta sa ai o viata perfecta

| SingleForOne a răspuns:

Teologia

| DonEduardo a răspuns:

Teologia. Astrologia e o vrajeala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astrologia

| LupusDei1993 a răspuns:

Vrei sa spui Astronomie, celelalte doua sunt vrajeli.

Răspuns utilizator avertizat
| Amimanera a răspuns:

Astrologie clar, macar inveti cate ceva despre planete,constelatii, despre astrologie mayașă, chineză, hindusă.
La teologie auzi doar de niste evrei expirati.