| UnuPentruAltu a întrebat:

Ținând cont că timpul este relativ, îndoiala asupra discernământului suspectului/inculpatului este raportată la timpul săvârșirii infracțiunii sau la timpul suspectului/inculpatului?
"atunci când organul de urmărire penală sau instanţa are o îndoială asupra discernământului suspectului ori inculpatului ÎN MOMENTUL săvârşirii infracţiunii ce face obiectul acuzaţiei, se dispune efectuarea unei expertize medico-legale psihiatrice"

2 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Suspectii se masoara in timp?

| laSoledad a răspuns:

Thoughtful, but useless.