| RAY a întrebat:

Intrebare doar pentru persoanele atee,agnostice,deiste, panteiste, ce parere aveti despre ateismul militant sau noul ateism? Sau despre asa zisele biserici ateiste? http://adevarul.ro/......index.html

https://ro.wikipedia.org/wiki/Noul_ateism

12 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Absurd ca și fundamentalismul religios. De ce dracu tu ca ateu te-ai chinui să convingi lumea ca nu există zei? Te crezi vreun mesia laic?

| RAY explică (pentru SG1995):

Corect asa e, nici macar nu ai ce promite, dar despre acele adunari unde se canta si isi vorbesc uni cu alti ce parere ai?

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Nevoia omului de-a înlocui religia.

| RAY explică (pentru SG1995):

Ai dreptate, la capitolul prieteni cum stai? ai multi?

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Sincer nu prea, iar de când m-am mutat în Sibiu, mai pe nimeni.

| RAY explică (pentru SG1995):

Oras frumos sibiul, sanse mari sa isi gasesti o iubita

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Deah pe naiba, nu-s genul ala care iese, mai ales că n-am niciun tovarăș pe aci, deci nu agăț nimic, încerc virtual dar n-am avut noroc încă, sigura tipă cu care vorbisem mi-a dat rekt pe motiv că am doar liceu.

| RAY explică (pentru SG1995):

Vezi pe sentimente.ro

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Rly? Am primit un mesaj, nici nu pot vedea ce mi-a scris tipa. Am băgat 3€ pe alt site, *** că nu mi-au dat voie să răspund la mesajul unei milfe bune.

| RAY explică (pentru SG1995):

Seby nu e scump un abonament, incerci o luna, tu esti inalt, asta conteaza mult la femei

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Nu, dar când ești lefter orice costă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părere proasta.