| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare luata dintr-un articol:" Voi romanii aveti atat de multi cercetatori, atat de multi oameni de stiinta extraordinari. De ce nu-i transformati in eroi?"
Va dau si articolul. Va rog sa-l cititi!
http://www.hotnews.ro/......-roman.htm

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Pentru ca boborul fuge de stiinta ca dracu de tamaie, hai ma lasi, cand dracu si-a omagiat natia asta adevaratele valori? Dupa 1947 ia bagat pe toti la puscarie si la casa de nebuni si "liberi" au ramas toti cuminţeii(cu mici exceptii) condusi de marile "genii" de rahat, Dej, Ceausescu iar mamele eroine a fatat numai decretei care la randul lor a fatat "geniile" din ziua de azi gen Oana Zavoranca, Bulea de la Strehaia care a invadat televiziunile si boborul savureaza din plin năzbâtiile. Cine dracu baga in seama cercetatorii si intreba boborul daca stie vreun nume, dar intreba boborul daca stie de Salam, fara numar, fara numar.

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Aia e stiinta boobshilor falsi laughing.

4 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care nu se invata stiinta adevarata in scolile noastre. Suntem un popor religios, iar statul e si el religios in consecinta. Nu ne place prea multa cercetare si stiinta. Sunt prea periculoase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce treaba are stiinta cu religia?

| Adryan17 a răspuns:

Cineva ne vrea prosti. E mai usor sa conduci un popor prost, decat o multime de intelectuali.