| deeeeeebora a întrebat:

Intrebarea mea este: ce scopuri aveti in viata tinand cont ca totul este trecator?

Răspuns Câştigător
| yulian4k a răspuns:

Sa fiu neprihanit in fata Domnului happy

23 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pai vreau bani multi, masini multe, case multe, femei multe, servitoare multe, animale de casa multe, sa traiesc vreo 1500 de ani, sa fiu sef de stat de mai multe ori si multe, multe alte lucruri dar nu vreau sa am nici o obligatie.Deci cu modestia care ma caracterizeaza cred ca nu vreau prea multe, chestii din astea lumesti.laughing

| AvalohAlyn a răspuns:

Scopul este sa fiu fericit si sa-i faci si pe altii fericiti, sa fiu implinit si sa-i fac si pe altii sa se simta impliniti, sa fiu sanatos si sa-i fac si pe altii sanatosi(cat pot, poate sufleteste, dandu-le sfaturi etc.)Scopul cel mai important al unui om totusi, este mantuirea pe care o vom dobandi sau nu, la finalul vietii.

| danut a răspuns:

Sa-mi indeplinesc menirea si scopul pentru care am fost facut.

| Bacemi a răspuns:

Imi doresc sa reusesc sa gasesc o fata speciala care sa dea un sens vietii mele. Pana atunci totul este fara sens.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Să îmi las urma acolo unde poate rămâne cel mai mult timp: În sufletele oamenilor. happy

| Laminin a răspuns:

Hei!
Scopul meu in viata este drumul catre Cer! happy
Gbu :]

| Marcian a răspuns:

Scopul meu in viata este sa fiu fericit(deocamdata e bine).

Răspuns utilizator avertizat
| cornculapte a răspuns:

Temporare. Sa incerc sa fiu fericita de cat mai multe ori, chiar daca dureaza putin, sa ma bucur de tot ce e trecator. Asta e frumusetea. Daca ar fi totul permanent, nimeni nu s-ar mai bucura din plin de ceea ce primeste, nimeni nu ar trai momentele.

| moodyblues a răspuns:

Oi fi eu ateu da dintre voi yulian4k in religia lui are teoretic cel mai calumea scop, biblic(subliniez biblic) vorbind.

| DanielJackson a răspuns:

Viata insasi e un scop. yulian4k, in fata domnului...care,director,patron? singurul scop ar fi sa incerc sa fiu cat mai bun posibil in aceasta viata, fara sa ma dau in vant dupa prea multe lucruri materiale sa zic asa

| amanda33 a răspuns:

Copilul, sotul, familia si niste otrava pentru soacra laughing) glumeam cu soacra, chiar o iubesc, avand in vedere ca a dat nastere acu 'multi zeci de ani fericirii mele actuale

| HaosPatologic a răspuns:

Scopul meu este evolutia. Ce rost ar avea orice fara ea?

| Incubus a răspuns:

Sa trec prin ea

| Tsunade99 a răspuns:

Scopul meu in viata este sa fiu un geniu. laughing Adica o persoana culta thinking ceva de genul.

| muresanul a răspuns:

Sa traiesc cat mai frumos, sa nu imi fie rusine de cine sunt, si cel mai mare scop e familia, copii si sotie, sot.atunci esti intr-adevar implinit, si sa lasi in urma ta ceva frumos de care sa poata fi mandri ai tai!

| 100 a răspuns:

Poi in primul rand dupa ce termin scoala vreau sa fac o facultate(inca nu stiu care) sa imi gasesc de lucru sa calatoresc apoi sa-mi gasesc jumatatea sa-mi fac o casa si sa intemeiez o familie.

| raisssa a răspuns:

As vrea sa las ceva bun in urma mea...

| zeenath a răspuns:

Scopurile in viata sunt dorinte de-ale noastre implinite cu voia lui D-zeu! Absolut tot ceea ce am vrut in viata asta am primit pana in prezent, poate chiar si mai mult! Parerea mea, este important sa fii liber spiritual ssi sufletul usor! Nu ar trebui neaparat sa punem premiza de " totul este trecator"pentru ca atunci nu am face nimic in viata pentru ca este trecator sau din contra am exagera pentru ca viata e trecatoare! sunt multe, prea multe de spus! este important cum lasi lucrurile si viata sa treaca pe langa tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu caut o trecatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, scopurile sunt treactoare. Realizabile sau nu, acestea se pierd dupa indeplinire(in cazul in care are loc) sau se inlocuiesc cu altele. Dupa ce realizez ceva, imi doresc mai mult deoarece castigul trecut imi da increderea in mine care este necesara spre urmatoarele realizari.
Un scop bine definit, inca nu am. Imi doresc sa realizez ceva in viata, dar sa nu uit ce este fericirea adevarata happy.

| vivi_5803 a răspuns:

Cariera, familie si distractie la maxim deoarece viata e scurta!

| luetA a răspuns:

Sa schimb ceva in tara asta! Daca as putea, cu siguranta imi voi asigura nemurirea.