| kurt a întrebat:

Dudes, intrebarea asta e cam penibila si nu prea stiu daca sa o postez, da in fine, stiti cum pot sa-mi fac o prietena, tinand cont ca sunt o fire mai rusinoasa (de care nu sunt mandru), as dori sa am si eu o persoana care sa-mi insenineze viata happy, aveti ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| PurpleLadybug a răspuns:

Mai stii? Dragostea apare cand te astepti mai putin day dreaming. nu'ti fa griji, o sa-ti gasesti prietena, sau mai exact tu ai nevoie de ea. Obisnuieste'te cu ideea ca va aparea odata si odata, pentru ca ideea ca nu vei avea nu te ajuta deloc. Iesi mai mult afara si socializaeaza. Mergi prin parcuri, iesi mai mult in fata casei/blocului si gaseste'ti prieteni. Incearca sa glumescti cu ei, si nu'ti fie rusine daca o mai dai in bara cateodata. pana la urma urmei... e inevitabil. Si deschide ochii si priveste din perspectiva altora, nu din a ta. Cine stie, fata de sub nasul tau te place si tu esti poate prea ingrijorat sa o observihappy
take caepeace sign
p. s. nu e penibilawinking

| stresu a răspuns:

Iesi din casa in cat mai multe contexte sociale, cu oameni cat mai diferiti. Deschide gura, dar nu folosi replici banale si siropoase, fii natural, ca pana la urma iti va descoperi adevarata fata si va iesi prost si na ai rabdare. Disperarea nu aduce fete.
Ideea de baza e ca nu iti va cadea o fata din cer, dar nici nu e sfarsitul lumii. Nu incerci, nu castigi.winking

| NinaParadise0 a răspuns:

:]]]
www.neogen.ro
nu.nu am cont.si nici nu o sa am:]]]]

| maryanaruto a răspuns:

Fii tu insati si incearca sa te porti natural intr-o zi cineva sigur te va aprecia pentru asta sigur iti vei gasi perechea potrivita