| BeastMaster a întrebat:

Intrebari pentru toti cei care cred in vrajitori, magie...chestii din astea( eu una nu prea cred) si cei cu magia au incercat vreo data incantatii? si daca da au reusit? si cum? (poate ma faceti si pe mine sa incercrolling on the floor )

14 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Incantatiile tin mai mult de religie decit de magie, sunt chemari pentru ajutorul unui spirit.

| BeastMaster explică (pentru thealchemist):

Magia nu are legatura cu religia? adica cineva mi-a spus odata ca magia si vrajitoria sunt ''armele diavolului''...

| thealchemist a răspuns (pentru BeastMaster):

Astea sunt prostii, dovada ca acel cineva nu si-a facut corect temele.
magia este in interiorul unei religii si nu poate sa o nege sau sa-i faca competitie. magia este doar stiinta, informatie, nu adorarea unei Divinitati oricare ar fi ea.

| BeastMaster explică (pentru thealchemist):

Perfect de acord cu tine, mai ales ca acel cineva este profesorul meu de religie care sunt sigura ca nu si-a facut temele aproape deloc mentionand in mod indirect ca unele stiinte(alchimia) sunt numai prosti...dar revenind la intrebarea mea vazand ca esti destul de destept in acest domeniu. Ma poti ajuta si pe mine putin mai mult cu magia? Adica daca vrei sa ma inveti te rog frumos despre ea?

| thealchemist a răspuns (pentru BeastMaster):

Sa te ajut in ce sens?

| BeastMaster explică (pentru thealchemist):

Pai... sa imi spui mai multe despre ea. In ce alt sens m-ai putea ajuta?

| thealchemist a răspuns (pentru BeastMaster):

Pot sa-ti trimit carti.

| BeastMaster explică (pentru thealchemist):

Ok

| BeastMaster explică (pentru thealchemist):

Multumesc mult!

| Schmuky a răspuns:

Stiu ca e pacat, dar nici eu nu prea cred; magia este foarte frumoasa (in carti) si ar fi super daca ar exista; Poti sa incerci totusi o chestie, sa fi alchimist cred ca se numeste... alchimia este o stinta/religie, care spune ca poti vindeca orice, dar cu un pret. Ex; un om a orbit, tu poti sai vindeci ochiul, dar trebuie sa il dai pe al tau. "Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte"...

| corina171 a răspuns:

Magie ...este gandul omului, magie nu exista.

| ToxiikGirl a răspuns:

Nici eu nu cred in "magie", de fapt nu exista magie.Acum cativa ani statea o femeie pe la mine pe strada dar a murit, ea era ceva de genu "vrajitoare" pentru ca facea farmece, blesteme etc.

| BeastMaster explică:

Schumuki alchimia nu stiu daca este o magie sau o stiinta clar este ca e un ''tabu'' dar chestia cu schimbul echivalent e cam ciudata...si.DA! as vrea eu sa fiu alchimista! Dar oare pot?