| Whateverrr a întrebat:

La biologie: care sunt factorii care duc la cresterea posibilitatilor de înscriere a informatiilor ereditare? In primul rand nu inteleg intrebarea, daca poate cineva sa-mi explice.

1 răspuns:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Intrebarea de care spui tu trebuie sa primeasca un raspuns prin care tu sa spui niste factori care se pot intipari in caracterul, gandirea si aspectul celui care se va naste, adica in afara de factori genetici, mai sunt si factori de mediu, factori psihici si de acolo poti dezvolta care sunt factorii psihici si care sunt cei de mediu. Ai inteles?