| SERIALS a întrebat:

La sustinerea unei lucrari de licenta in fata comisiei, este nevoie de adus un fisier power point? Ce trebuie sa contina el?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de cerintele fiecarei facultati, sa stabileasca modul de sustinere a lucrarii de licenta, asa ca intereseaza-te la facultate.

| SERIALS explică (pentru Ioandelasal):

Nu sunt cerinte.

| Ioandelasal a răspuns (pentru SERIALS):

Atunci de ce-ai mai pus intrebarea?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum se sustine lucrare, de cele mai multe ori da, ai nevoie si de un power point care sa contina punctele cheie ale lucrarii

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Aiaflat pana la urma raspunsul intrebarii tale?
sunt curios care e raspunsul. sa il scrii, te rog

| nex85 a răspuns:

Fiecare facultate are o metodologie proprie pentru sustinerea lucrarii, in majoritatea cazurilor se face sustinere cu prezentare Power point la proiector, mai ales daca expunerea necesita si imagini, grafice, scheme, planuri, sau pentru evidentierea ideilor principale. Ce apare pe proiector atrage atentia tuturor, nu trebuie sa apara chestii contradictorii, gresite, ambigue (ex. sa lipseasca unitati de masura, legende) fata de lucrarea propriu-zisa. SI trebuie evitata senzatia ca sustinerea lucrarii se face prin citirea de pe prezentarea Power point.

| cristy06 a răspuns:

Depinde de facultate, insa ar fi in ajutorul tau, pentru ca ai putea sa iti punctezi subiectele pe care vrei sa le dezvolti.