| Originalone a întrebat:

Mai bine ma nasteam roman curat, decat tigan.
Dar daca imi schimb cetatenia in roman.
Dau niste teste de limba romana si trec.
Stiu cine a fost eminescu, a fost un compozitor de muzica de vioara in sec 19.
Stiu ceva istorie, am terminat liceul de limba maghiara.
As putea oare sa devin cetatean roman?
Ce anume teste ar trebui sa dau sami obtin cetatenia repede?
Urasc discriminarea de care am parte zilnic.

17 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu merge, oricum o sa vada lumea ca ai gingiile negre, deci...geaba, nu te chinui.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pacat ca nu esti si gay...cati maghiari tigani gay crezi ca exista in lume? Ai fi fost unicat si cel mai injurathee hee

| mgtow a răspuns:

Mai omule nu conteaza cate diplome ai in viata ce romana stii sau talmes balmes, faci un examen acolo dai o sticla de rachie sau palinca facuta de taicatu si sa vezi ca ai si liceul in mana ta apoi lucrezi linistit cu un salariu care iti permite sa duci o viata de minune.

| Dmesss a răspuns:

Nu te cunosc...

| MasterOfDisaster a răspuns:

Am impresia ca esti un troll...
1.nu am mai auzit de tigani care vor sa-si schimbe etnia.
2. eminesc nu e compozitor, ci cred cel mai cunoscut poet roman, ceea ce ai fi putut sa afli si daca dadeai un search pe nenea google.

| Damasc a răspuns:

N-am mai intalnit pana acum vreun rrom care sa fie nemultumit de etnia sa, nici nu am intrat in contact cu prea multi de altfel dar oricum... Faptul ca iti schimbi cetatenia nu va rezolva situatia, niste acte care arata ca tu de fapt esti roman nu schimba de fapt persoana care esti cu adevarat.Si ce crezi ca ai sa rezolvi cu asta? Cand iti va spune cineva ca esti tigan sau eu stiu ce alta remarca rautacioasa asupra acestei etnii ce ai sa faci, ai sa ii arati buletinul zicand ca de fapt esti roman? Nu poti schimba ceea ce esti, dar poti fi dovada ca nu toti tiganii sunt...asa cum ii stie toata lumea.Bafta

| Damasc a răspuns:

Inainte de asta 3 suturi in buza de sus.

| akta a răspuns:

Mai bine te nășteai putin mai inteligent.Nu esti tigan, esti doar un troll.

| DraGfirE a răspuns:

Salut chiar marti la scoala se discutau despre romani si tigani asa ca mai bine ramai tigan decat roman happy daca te comporti civilizat e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar romanii nu sunt rasisti eu unu niciodata nu m-am simntit din contra se bucura cand aud ca le spun ca sunt german laudate si tu ca esti tigan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca vei primi cetatenia aia tot tigan vei vi mereu hai sasi zic cate ceva despre rasa ta / aproximitiv 80 la suta aveti ajutoare sociale adica eu muncesc sa va intretin purandei restul de 10 la suta la furat prin europa unde ne faceti de rahat vezi ca un ungur sa faca ce faceti voi? sau un neamt? doar voi ciorile romaniei ne distrugeti imaginea mi rusine sa zic ca sunt roman cand plec undeva de ce? din cauza voastra bine tu nu ai nici o vine ca te-ai nascut tigan dar nu fi ipocrit rasa ta de ciori ne face de rahat peste tot iar faza cu discriminarea e un motiv de a sta acasa pe banii statului roman de ce nu mergeti in india? sau unde va este tara tu crezi ca daca ai fi in Germania ai mai trai pe acolo?

| Damasc a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum s-ar spune, ai pus punctul pe "i" la faza asta.Bine zis.

| Seby80 a răspuns:

Vrei sa stii de ce tiganii sunt urati asa de tare? pentru ca fura, obiceiuri mizerabile (nu ma refer la tine, ma refer la cei care ii vad pe strada si isi trimit copii la cersit iar ei au ditamai palate), iar maghiarii, pentru limba care o au, foarte urata, parerea mea... Sper ca acum ai inteles, trebuie sa treci peste asta, esti si tu un om, si trebuie sa treci peste orice!

| adyady54 a răspuns:

Vrei sa spui enescu

| TheGeneral a răspuns:

Eminescu nu a fost un compozitor de muzica...

| MARIUS_3752 a răspuns:

Eminescu a fost poiet de poezi nu compozitor!
in secolul 19

| lupuadelin a răspuns:

Sincer nu conteaza aspectul exterior doar daca te porti normal nu patesti nimic.Si crezi ca romani sunt linstiti.TOti sunt la fel...