| girlbrushedpink3 a întrebat:

as dori sa stiu daca cei cu cetatenia maghiara au drept de lucru in Anglia. multumesc

2 răspunsuri:
| MâţulMov a răspuns:

Da au drept de lucru.
Daca isi gasesc unde sa stea si unde sa munceasca fara sa faca vreo infractiune sau sa incalce legea(prea multwinking ) au voie.
Sper ca ti-am fost de folos.

| CosmicKarma a răspuns:

Da. Au. Fac parte din categoria de cetateni care nu necesita permis de munca, asa cum necesita romanii. Daca ai unde sta si daca iti gasesti de lucru, te poti apuca imediat de munca. Numai ratatii de romani au de asteptat luni de zile dupa un permis.