| anonim_4396 a întrebat:

Mai Exista oameni Romantici in ziua de azi?

Unde si cand sa Pierdut Romantismul?

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Da, mai exista. Putini, dar exista.
Romantismul s`a pierdut impiedicandu`se de sex (si vorbesc numai despre sex), cocalareala (pe bune, te astepti de la un michiduta care zice ca iti ia in teapa tot neamul sa fie romantic?), facebook, internet & co (de ce sa ne ostenim sa mergem la o cina langa lac, ceva, cand avem net`ul si putem vorbi foarte practic si simplu la microfon de acasa, poate mai rontaim si niste chips`uri?). Astia sunt doar niste factori dintre multi altii care omoara, efectiv, romantismul. Si e pacat.

32 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Eu nu as spune ca s-a pierdut, ci ca s-a pitit mai bine, iar asta-i da o valoare si mai mare.
@VadTOT - vezi si cratima de la ''sa pierdut'''? Unde si cand s-a pierdut cratima? Stiu, stiu, e doar pitita...

| VadTot a răspuns (pentru Flav):

Unde sunt oamenii educati? stiu stau pititi din cauza unora ca tinelaughing))

regis
| regis a răspuns:

Mai exista, dar sunt pasari rare si neapreciate. Eu cred ca romantismul s-a pierdut nu in sex sau in modernizare, ci in materialism. Fuga dupa cea mai de firma haina, cel mai tare telefon, cel mai tare calculator, cea mai de fita terasa, cea mai exotica destinatie de vacanta, cea mai luxoasa masina sau cea mai intalta vila a omorat orice urma de romantism, transformandu-ne intr-o natiune de pragmatici, asa cum ii vedeam inainte de '89 pe nemti. Imi amintesc cat de neverosimile mi se pareau povestile celor care avusesera marea sansa de a vedea vestul, povesti despre vecini care in afara de "buna ziua" nu prea schimbau alte vorbe, in timp ce noi imprumutam zahar cu ceasca sau cate un ou pentru prajitura, din care oricum imparteam si vecinului, ca sa nu mai vorbesc de firescul cu care, copii fiind, beam suc cate 10-12 din aceeasi sticla sau mancam cu acelasi capac din cutia de sarlota...

| VadTot a răspuns (pentru regis):

Eu cred ca te ai contrazis de unul singur~~ Eu cred ca in modernizare sa pierdut acel sentiment frumos pe care i facea pe oameni sa fie mai buni mai educati si mai controlati"~!

| regis a răspuns (pentru VadTot):

Daca fraza imi apartine, pot doar sa spun ca am contrazis in primul rand gramatica...

| VadTot a răspuns (pentru regis):

Si ti a crescut inima in tine? cand ai vazut ca sunt unii mai prosti ca tine?

| regis a răspuns (pentru VadTot):

Nu mi-a crescut deloc. Stiu de foarte mult timp ca exista unii mai prosti decat mine. Ba mai mult, sunt foarte multi astfel de "unii".

| Woodenpints91 a răspuns:

Romantismul e pentru mocârţanii lipsiţi de imaginatie, cu puţa mică.

| Cruciuliță a răspuns (pentru Woodenpints91):

A, si deci pragmatismul e pentru aia care au capul cat dovleacul! laughing

| Polaris a răspuns:

De ce nu sunteți, băi, imaturilor, romantici?

| Dumnezău a răspuns (pentru Polaris):

Because we're the ones who knock.

| Polaris a răspuns (pentru Dumnezău):

We are the danger.

*two episodes later*
Skyler, we're in danger.

| Dumnezău a răspuns (pentru Polaris):

Gus is dead now.He was the danger.
Oh, I thought you were the danger.

*awkward silence*

Baga pariuri, care din treime moare la sfarsit? Walt, Jesse sau Mike?

| Polaris a răspuns (pentru Dumnezău):

Deși tare mi-e greu să cred că moare doar unul din ei, și cum de la serialul ăsta nu știu la ce să mă aștept... aleg Jesse.

Yo, bi.tch.

| Dumnezău a răspuns (pentru Polaris):

Yo,gatorade me, bit.ch! As avea con de petrecere daca ar crapa Skyler si Hank si-ar vedea de treaba lui,desi la a doua, sigur nu o sa mi se indeplineasca dorinta, ca tare e inversunat chelbosul. Daca moare Jesse, se cam duce tot serialul, ca se pierde interactiunea principala.Si se pierde si unul din cele mai frumoase personaje ce l-am vazut vreodata in filmografia all-time, mai ales la cat de frustrat si dezorientat e amaratu' mai tot serialul.

| Polaris a răspuns (pentru Dumnezău):

Jesse e clar personajul meu preferat, mai ales c-am prins o oarecare simpatie pentru el după sfârșitul sezonului 2. E varianta (ex-?)meth-addict a lui Bad Luck Brian.

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Copii, finalul va sta cam asa: la Walt recidivează cancerul și crapă. Jesse probabil va întâlni vreo pasăre și va fugi cu ea sau se va împaca cu tipa cu copilul - îmi scapă numele - și va fugi cu ea. Sau va sfârși la gherlă pentru trafic ușor, nu pentru producție și distribuție. Mike moare. Băgăm pariul?

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Andrea Cantillo,tipa de la dezintoxicare, careia Jesse a incercat sa ii vanda niste produs. Pustiul e Brock.N-are cum sa recidiveze, pentru ca, din episodul 1, e dovedit ca are suficienta blana stravezie pe chica sa capilara, il cheama Lambert, e viu, nu tuseste si are un portbagaj la care ar bali Van Damme si Lundgren.La partea cu moartea lui Mike sunt de acord, o sa-i violeze cheful lui Walt si pana la urma o incurca papa, cum ii zice nepoata-sa.

Eu zic ca Hank va fi extrem de aproape sa il prinda pe Walt, poate chiar il va descoperi si o sa aranjeze el cu Saul un program de fuga in New Hampshire, sub numele de Lambert.Hank nu va face legatura dintre Walt, Jesse si Mike.Jesse scapa cel mai ieftin, desi cred ca o sa il rupa remuscarile. Junior, Holly si Skyler crapa sau Sky infunda parnaia pentru complicitate la actiuni criminale si spalare de bani.Asta e pariul meu.Pacat ca trebuie sa astept pana in vara viitoare.

| Miauti a răspuns:

Eu sant dovada vie... Am incercat sa agat o fata cu niste trandafiri si mi-a raspuns daca am masina.
I am zis ca sant sarac. iar a doua zi nu a mai dorit sa iasa la intalnire.

| anonim_4396 explică (pentru Miauti):

Niște trandafiri nu te fac romantic, orice pezevenchi poate să cumpere 3 trandafiri, atunci când vrea să impresioneze o fată, mai ales că există florării la tot pasul. Florile sunt ceea ce se oferă atunci când nu știi ce să oferi, nu e nimic special.
Și chiar i-ai răspuns că ești sărac? Adică... exact aceleași cuvinte? Nu știu pe ce ton ai spus-o, dar cel mai probabil ai sunat ca un milog, no offence.

| DragalasaRox a răspuns (pentru Miauti):

Da, sunt si astfel de fete, dupa cum si printre baieti sunt multi nemernici.
Nu e toata lumea la fel.

| Hmmmm a răspuns:

Aci' is! Aprind lumanari si mortilor, daramite viilor. Romantismul se pierde odata cu erectia.

| Andrei233 a răspuns:

Cand Base le-a taiat romanilor salariile.Romantismul fara bani e ca masina fara roti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, dar nu-i vezi tu. Ma amuza cei care se rup serios pe rime erotice.
Romantismul trebuie sa fie intim, intre doua persoane... uneori trei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poa ca e acolo da trece pe langa tine. Iti plac cutzitarii cumva?

| Aneurysm a răspuns:

Dar eu sunt foare romantic, toate curvele s-apeleze la mine smug

| Cruciuliță a răspuns:

Nu s-a pierdut, stai linistit.Depinde de caracterul unui om, de educatie, de sensibilitate, de gingasie. Acum exista intr-adevar mai multa duritate, dar sub ea se poate piti foarte bine un romantism tacut si scos la iveala atunci cand se capata incredere in partener. De ce sa fi romantic cu cine nu trebuie ori nu te stie aprecia? pai, nu? Eu am cunoscut persoane romantice multe, si aici pe net, dar in mesaje private. Nici n-ai zice ca e una si aceiasi persoana dura care raspunde pe aici...

| euforiaa a răspuns:

Mai exista..Majoritatea si-au pierdut romantismul din cauza idolilor falsi din presa, si a influentei acestora..Trist!

| AlexandruGabriel a răspuns:

Spre marea ta mirare mai exista romantici, unde si cand s-a pierdut romantismul? In Romania, umbla de nebun si nu gaseste pe nimeni sa stea de vorba cu el sa-l invete cate ceva de cand femeile umbla cat se poate de goale la orice eveniment si ar face orice sa se dezbrace in fata oricui.winking

| costinyo a răspuns:

Romantismul a disparut odata cu fetele cuminti...

| TєηιѕιAℓвι a răspuns:

Nu vreau sa va raspund la intrebare. Vreau sa va vorbesc despre mesajul care mi l-ati trimis. Nu ar fi o idee buna sa vorbim pe mess. La revedere!

| DragalasaRox a răspuns:

Exista, da. Daca ne strangem mai multi, facem un club big grin