| Roxana20122012 a întrebat:

Mi-au taiat lumina si nu mai am baterie la laptop factura e mare si m-am gindit la ce auzisem de la lume cica exista un aparat care opreste contorul sau al da inapoi asa este cum as obtine si eu un asemenea aparat sau care sunt metodele sa furam si noi curent de la stat cum fura toata lumea...

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Alo, corectii acestia cu jos furaciunea, pe cuvantul meu de fost pioner,va doresc să vă inecaţi cu vorbele pline de fatarnicie, chipurile ca va apucat grija de energia electrica pe care căpuşarii o livreaza la un pret mult mai mare decat cel real ca sa-si faca si ei saraci un ban de seminte; vile, iahturi, masini etc si voi v-ati napustit ca nieghiobii ca are bulea @leonard laptop si nu mai are bani sa-si plateasca energia electrica. Va dati seama ce avere are!? un laptop. Baiiiii aiuritilor, cat costa poseta aia jmechera a Elenei Udrea!? 10 000 euro, UNA, din impresionanta colectie, si amicul nostru s-a strans din cur sa-si cumpere si el un laptop si cand la dobandit din milioane de motive romanesti nu mai are bani de curent.Adevarata este vorba aia ca in iad la cazane nu este nevoie de nimeni sa-i indese pe romani la fund ca se trag ei singuri.

15 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Azi tocmai ce mi-am plătit factura la curent.
Soluţie: Vinde-ţi laptop-ul, cumpără-ţi un calculator mai ieftin şi cu restul plăteşte-ţi curentul!
Şi uite-aşa ai rezolvat totul!

| mihaibrasov a răspuns:

E un tip de magnet care se pune cica pe contor. Dar tot vei fi prins ca nu iese diferenta de consum la regularizarile contorului mai mare si platesti apoi amenda + tot ce ai consumat si n-ai platit... Sau risti dosar penal. Eu stiu pe cineva care a incercat si a fost prins repede. Iar un laptop nu consuma mult...

| Flav a răspuns:

Tu ai bani de laptop, dar n-ai bani sa-ti platesti lumina, a? Pe langa asta, mai esti si nesimtit, vrei sa furi curent. Strigati ca statul fura, dar sincer, unii-si merita soarta! Hai, pa!

| danut a răspuns:

Intradevar exista un aparat care opreste contorul, se numeste COMUTATOR. Apesi pe el si se opreste consumul si...nu te costa nici un ban aparatul in sine ca ai destule prin casa.

| Angel0 a răspuns:

Mai bine rezolva problema consumului mare pe care il ai.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

@Hombre, zi-le tu, Hombreeeeee!
Pe cuvantul vostru de onoare si de useri corecti, ca ( de exemplu! ) daca ati fi intr-o functie care sa va permita, n-ati baga mana pana la cot! Hai sa nu mai fim farisei si sa ne apucam pe aici sa facem apologia spiritului civic.

| AndrogynBeauty a răspuns:

Părerea mea e că furăciunea la curent e mică şi vei fi prins repede. Mai bine fură din altă parte, mai mult şi mai sigur, şi fii corect cu factura la curent (chiar dacă ea nu e corectă cu tine, au fost unii mai descurcăreţi care fură şi ei - respect!, că doar e brand de românia). Cu alte cuvinte, fură în stil mare, măcar să merite, nu te încurca cu mărunţişuri dintr-astea. Dacă e să te prindă, ptiu, doamne-fereşte!, măcar să fii nabab în puşcărie şi să ştii pentru ce o faci.
Cum să furi cu cap...nah, n-o să-ţi spun eu, dar ai un laptop, o conexiune la net...vezi şi tu mai departewinking
Atenţie, nu e decât o glumă, nu te instig la nimic laughing

| Bya132 a răspuns:

" Cum fura toata lumea? " eu una cred ca userii TPU nu fura pentru ca sunt oameni extraordinari ( marea majoritate ). Eu una pot spune ca nu fur, si nu sunt o cine stie ce bogatasa. Sunt o persoana normala. Rusine este sa ii furi mamei 3 lei din portofel! Dar de la un vecin?! sau de la stat?! Gandeste-te de 2 ori inainte sa faci asta. Realizezi ce spui?! Realitzezi ce inseamna furt? Realizezi de ce este factura mare? Huh? Iti zic eu ce inseamna furt. furt inseamna puscarie curata! factura este mare pentru ca tu consumi mult, ca doar factura la curent nu creste singura, de capul ei!
Eu nu imi cumpar nu stiu ce haine scumpe, nu ma imbrac in tinute diferite zi de zi, nu merg la restaurant, nu imi iau cine stie ce creme, efectiv, economisesc!
Cred ca nu te-ai gandit bine inainte sa pui aceasta " intrebare " stupida pe TPU.

Pa, si gandeste-te inainte sa faci orice!

| LoLLah a răspuns (pentru Bya132):

"Marea majoritate"? Inteligent-o.`

| djcosty_7523 a răspuns:

Fura de la vecinu e mai bun ca se poate doar trebuie sa stii cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puscarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-e rau? De aia ajungem cum ajungem, pentru ca s-a invatat toata lumea sa fure.Plateste ce consumi si gata.Consumi prea mult reduci si consumi mai putin.Cind naibii ajungem la un anumit standard sa vedem corectitudinea chiar daca avem de pierdut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aiurea, daca unii fura in spirit de turma hai sa furam toti!
Furtu de energie electrica este infractiune penala, de asemenea si interventia prin care aparatul de inregistrare sa nu inregistreze corect consumul, este infractiune penala, amenzile sunt usturatoare si pot merge pana la privarea de libertate a persoanei prinse.
Stiti bine ca toti fraierii de jos sunt arsi ci nu smecherii, aia au bani si spate, restul abtineti-va de la astfel de incurajari.
Cred ca userul asta e un trol, mai devreme a gasit o cutie ciudata in curte si vrea numarul de la Pentagon sa-i viziteze curtea, mistocarii in toata regula, adica avea bani de laptop si nu are d elumina, tipic romanesc.

| raduciornei a răspuns:

VREI ENERGIE MOCA? monteaza-ti o eoliana, niste baterii de masina, un generator si ai curent de dai si la altii...

| Sandu_Lavinia_1996 a răspuns:

-vinde laptopul
-ia-ti o bicicleta ce genereaza electricitate+baterie la ea
-deconecteaza 3 vecini de la curent+pe tine
-dai sa zaca bicicletei
-peste noapte ramai pe baterie
-intre timp faci profit+muschi la picioare
-revendici laptopul
-continui
-te resemnezi.Asta-i tara in care traiesti.Baftawinking