| PedoBarbie a întrebat:

Moartea există?

29 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Daca nu exista "existent", nu se poate vorbi de "inexistent", daca nu exista "lumina", nu se poate lua in discutie "intunericul". Adica "inexistent" si "intuneric" nu exista, lipseste orice valoare. Asa e si cu "moartea", e inexistenta, fara nicio valoare, ea are doar valoare explicativa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Există așa cum există și viața!
Pa, pa.

| Narcis2007 a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere privesti

| Musique a răspuns:

Dar viața? Suntem siguri? happy

| DeathIncarnate a răspuns:

Eeeee cum sa existe asa ceva? aia care sunt reci si nu misca sunt buni actori

| PedoBarbie explică (pentru DeathIncarnate):

Vreau un răspuns mai serios şi mai profund. Dar îţi mulţumesc şi pentru ăsta.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru PedoBarbie):

Oricandbatting eyelashes

| sublime89 a răspuns:

Daca viata asta exista si e reala, atunci si moartea exista.

| Duucu a răspuns:

Moartea e doar o linie.
În stănga e viața iar în dreapta nu se știe (probabil altă viață)
Noi călătorim de la stănga la dreapta, odată ce am atins linia, toate organele corpului se opresc iar noi murim. Apoi, după ce murim... nu știu să-ți mai răspund.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu, ea inexista happy

| Vvistula a răspuns:

Eu am cazut de pe Everest si acum iti scriu tie, deci nu exista, o si trebuie sa precizez ca nu am bunici fiindca au plecat America, asa a zis mama ca acolo se duc oamenii cand imbatranesc, sa traiasca bine, o singura data nu am inteles o chestie cand eram unii pe strada cu preotul si unu statea intins intr-o cutie, cand am intrebat o femeie ce s.e intampla mi-a zis ca a murit un om, dar mama a zis ca era o sceana dintr-un film, chiar daca nu am vazut camerele eu o cred pe mama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate asta te intereseaza: http://www.libertatea.ro/detalii/articol/moartea-nu-exista-471703.html
Acuma depinde, daca exista viata dupa moarte (nu stiu ce sa cred) atunci nu exista moartea (cel putin completa).
Din pacate nu putem fi 100% siguri de asa ceva.
Sper ca te-am ajutat :)
Tu ce crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la asta
https://www.google.ro/......ps?/search
atunci NU -nu exista!
Desigur filmele, serialele sunt pline de ''morti'' :)!

Moartea ca proces natural exista!
Moartea desemneaza sfarsitul vietii si este un proces natural, firesc si mai ales ireversibil!

Daca nu ar exita VIATA nu ar putea exista MOARTEA deoarece cele doua procese se complecteaza!

| dragos38 a răspuns:

Conform chimiei, nimic nu piere totul se stransforma, deci pana la urma suntem la degetul mic al universului facem parte din el, si asa ca, face ce o vrea cu noi, stii ce se intampla cu apa cand temperatura creste nu? nu dispare ci se evapora, poate asta se intampla si cu noi laughing)))))))))

| TOOL a răspuns:

Probabil ca ar exista dar este doar o bariera intre noi si al' de sus!happy

| angus35 a răspuns:

Moartea este o intrerupere a vietii.Ne nastem, crestem, iubim, imbatranim, murim si apoi? Exista mai multe conceptii si pareri cu privire la existenta sau non-existenta vietii de dupa moarte.Depinde de tine cum iti traiesti viata ca atunci in ultimele clipe de viata sa nu regreti nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| SuperCoolDude a răspuns:

Droguri,sex,alcool si depravare, chiar si aer. da, moartea e frumoasa.

| Scorpiel a răspuns:

Moartea cu siguranta exista, ce e dupa nimeni nu stie.

| SteinZer0 a răspuns:

E doar o iluzie. Existenta este totul, nu se termina.

| dalii389 a răspuns:

Da, exista. Dar moartea cand mori nu moartea personajlaughing

Răspuns utilizator avertizat
| LaduncaDarian a răspuns:

Nu inteleg... cum adica moartea exista, moartea de la tv sau moartea cand esti...

| PedoBarbie explică (pentru LaduncaDarian):

Moartea moarte. Normal că nu cea din filme.

| LaduncaDarian a răspuns:

Da.Dar sunt mai multe religi care spun ca sufletele omenesti se reincarneaza in alte corpuri omenesti.Altele spun ca te duci la un zeu sau un dumnezeu.Deci in fond moartea exista.

| Andi2003 a răspuns:

Oamenii morde la accidente, batranete, etc. Dupa aceea sufletele oamenilor ajung in rai.Sufletul nu moare nicidioata.Adica e ca si cum moartea nu exista

| IngaPîrău a răspuns:

Din nefericire, exista sigur.
Dar cei credinciosi vor avea viata vesnica, adica dupa moarte sufletul lor se va inalta la ceruri, in rai. Astai tot ce stiu deocamdata. Sper ca ti-am fost de ajutor. Pe curind!

| vectorice a răspuns:

La nivel biologic, moartea se produce la un moment dat, insemnand incetarea proceselor vitale ale unui organism.
Cred ca moartea este doar o transformare, in altceva de care spunea Antoine-Laurent Lavoisier : nimic nu se pierde, nimic nu se castiga ci totul se transforma.

| Camarasan_Tudor_2000 a răspuns:

Nu cred in ea, deci nu exista!

Întrebări similare