| TristanTzara a întrebat:

Mulțimea tuturor mulțimilor care nu se autoconțin, este conținută în ea însăși? Da, nu --de ce?

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Mulțimea tuturor mulțimilor care nu se autoconțin este o multimetoda și deși este o mulțime este conținută din conținut care nu se autoconține. În consecință, autocontinutul se conține din elemente autocontinute care se continuă din conținut autocontinut.
Așadar, noțiunea de mulțime a tuturor mulțimilor este contradictorie.

| TristanTzara explică (pentru Catrice):

Răspunsul final e corect, dar te-aș ruga să-ți... Ummm... Revizui exprimarea. Pare că știi cum e dar mergi cam pe non-sens.

| Catrice a răspuns (pentru TristanTzara):

Explicația trebuia sa aibă sens?
Credeam ca doar concluzia e importanta laughing

| TristanTzara explică (pentru Catrice):

Se cam înțelege, dar editeză puțin.

| Catrice a răspuns (pentru TristanTzara):

Lasă că da Wikipedia o explicație mai buna decât a mea. big grin

5 răspunsuri:
| teli92 a răspuns:

Grea mai este matematica.