| Sarmala a întrebat:

'na seara. Mama mea a stat cu o femeie in vârstă. A murit, iar o fată de-a femeii stătea și ea la fel, cu o alta femeie in vârsta care si asta a murit. Femeia asta nu avea copii asa ca i-a lăsat moștenire (din câte mi-a zis mama, nici ea nu știe sigur). Fata asta nu are ce face cu toate chestiile astea și ne-a zis sa ne autoservim cu ce este acolo. Ne-am luat niște lucruri. Acum mi-e frica sa nu vina femeia aia sa ma bântuie ca i-am luat lucrurile

14 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu o sa te bantuie nimeni, lol. Nu esti in A haunting de pe Discoverylaughing

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu. Exista. Lumea. De. Dincolo.

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o să vină în mod special.
Dar se cunosc cazuri când obiecte care se aflau în posesia altei persoane, au transmis video clipuri cu informații despre ea. Persoana fiind decedată, asta s-ar putea întâmpla să vă sperie, dacă nu țineți cont că sunt doar video clipuri.

| Catrice a răspuns:

Hmm era cumva mătușa Tamara? Ca dacă era ea, așteaptă-te sa fii bântuităhee hee

| Sarmala explică (pentru sadrian46):

Nu înțeleg

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Sarmala):

Ce este de neînțeles.
Să zicem că ai luat o pătură de la acea locație și pătura a aparținut persoanei decedate.
Te învelești noaptea cu ea. Apoi te trezești brusc și vezi în cameră persoana decedată cum stă lângă pat și se uită la tine. Dta, urmând modalitatea comună de interpretare, te vei speria, și vei spune că spiritul persoanei respective a venit de pe lumea cealaltă la tine în cameră să te sperie, vei face rugăciuni și, sau vei chema preotul să facă o sfeștanie și, sau vei renunța la posesia acelei pături de o manieră oarecare.
Eu o să îți spun că interpretarea ta este greșită, că uneori obiectele care au fost în posesia unei persoane, poartă informație despre acea persoană, care este percepută de creierul nostru sub forma unui video clip. Deci spiritul persoanei decedate nu a venit de undeva, nu are nimic cu tine, ci tu când te-ai învelit cu pătura, ai început să descifrezi un video clip despre ea. Și fiind noapte și creierul tăi fiind liber de alte informații a formatat acel video clip sub forma imaginii ei, acolo la tine în cameră. Ai înțeles.
Asta se poate întâmpla și dacă persoana ar fi fost vie. Dacă e moartă și știi că este moartă, sperietura este mai mare. Dar asta este o posibilitate. Se poate să nu se întâmple deloc așa ceva.

| Sarmala explică (pentru sadrian46):

Am înțeles cât de cât. Nu doar mobila am luat. Si paturi și bibelouri

| mgtow a răspuns (pentru sadrian46):

Atunci ma duc si eu la o bunaciune cu care m-am sexuit noaptea si ii cer niste colanti sa-i bag in sertar ca amintire sau ma imbrac cu ei cand dorm laughing asa o vad noaptea cum ma calareste in somn. Sex in vise misto

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Sarmala):

Toate, toate, conțin video clipuri. Să nu te sperii. Doar persoanele sensibile le pot vizualiza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

Așa spune legenda despre WW2. Plecau aviatori englezi peste canal să lupte cu friții. Plecau trei avioane și revenea doar unul. Celelalte se întâlneau cu zeul războiului, cu Marte. Stres până la comanda ho. Și piloții, unii din ei, aveau chiloții iubitei cu ei în carlingă să se șteargă de transpirație.

| Violleta2022 a răspuns:

Vedeti sa nu va treziti ca sunteti acuzate de furt, odata ce nici mama ta nu este sigura, daca femeia aia a mostenit casa si lucurile, sau nu-i pasa cine le fura.
Chestia cu bantuiul eeste o copilarie, problema serioasa consta in autoservirea acre s-ar putea sa nu fie legala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa vina in mod special la tine laughing
Nu mai vine nimeni odata ce pleaca pe lumea cealaltă! Mai ales sa te bântuielaughing
Dacă ia lăsat moștenire, ea face ce vrea cu lucrurile!

| JicaContra a răspuns:

Faza cu bantuitul e foarte oabla:
ce ar trebui sa se intample cu lucrurile alea?!?
sa ramana pe loc pentru totdeauna?
sa le arunce la gunoi?
sa le ia cu ea in mormant?

care din intrebarile de mai sus NU ti se pare aberanta?!?

femeia nu mai e, lucurile NU ii mai trebuie, adioz si n-am cuvinte!