| benny7 a întrebat:

Nişte minti luminate si iluminate.
Este zebra neagră cu dungi albe sau albă cu dungi negre?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sau poate zebra nu are dungi, poate sunt intercalari de pete

| Hammurabi a răspuns:

Răspunsul corect este DA.
laughing

| Lioana a răspuns:

Depinde de ochiul privitorului. Daca vezi viata in negru e neagra cu dungi albe. Daca vezi viata in alb e alba cu dungi negre.
Daca nu esti hotarat zebra e doar un animal cu dungi albe si negre.

| Nilsson a răspuns:

E alba cu dungi negre, in zona burtii am observat ca sunt preponderent albe iar spre coloana dungile se unesc uneori, la fel si in zona fetei.

| benny7 explică (pentru Nilsson):

Vreau dovezi?

| Nilsson a răspuns (pentru benny7):

Cauta orice imagine cu zebre pe Google, eu asa am facut cand am vazut intrebarea, ma facusesi si pe mine curios happy

| benny7 explică:

Pur nu sunt dovezi foarte puternice pentru un fundal alb?

| SporeBox a răspuns:

Pai asta depinde. Daca viata ta este neagra (o traiesti in tristete) zebra va fi neagra cu dungi albe (fericirea) dar daca viata ta este alba (o traiesti in fericire) zebra va fi alba cu dungi negre. Sper ca ai inteles ce vreau sa spun.

| benny7 explică (pentru SporeBox):

Să tăim viaţa doar in două culori?
apropo sunt mai multe culori?

| Marcelian43 a răspuns:

De fapt, zebra este alba cu dungi negre deoarece alb este culoare dominanta la majoritatea zebrelor