| CoquineNoire a întrebat:

O intreaga filosofie si cu tatuajele astea, oameni buni. Voi ce tatuaje aveti si ce semnificatie au/ce v-a determinat sa le faceti?
Regretati vreunul?

Răspuns Câştigător
| Woodenpints91 a răspuns:

Momentan nu am nici unul, dar plănuiesc să-mi fac câteva în viitorul apropiat.
Şi probabil nu o să reprezinte nimic, nu suport gândirea celor care spun "dacă-ţi faci un tatuaj trebuie să şi reprezinte ceva"... apoi o dau în filosofii cu simoburi şi alte căcaturi. Dacă mi-aş face un tatuaj ar fi ceva legat de o anume perioadă din viaţa mea care mi-a plăcut şi nu vreau s-o uit...sau ceva cu rol doar estetic, care să-mi placă mie, şi pe care proştii vor încera să-şi dea seama ce simbolizează.
Încă mă piş pe simboluri. Simbolurile sunt gay.

25 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Parere personala

tatuaje = manele pe piele

faptul ca am o gandre foarte (sa-i zicem liberala) nu m-a facut sa-mi schimb parerea despre tatuaje nici pana acum.

| Hmmmm a răspuns (pentru IMC90):

De la manele pe creier pana la manele pe piele, nu e cale lunga.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

:)) Bai ce le mai zici si tu;)
Pai, ce dracu', asta mai este manelist? http://www.youtube.com/watch?v=Kg33O83tj5M
Muzica faina;)

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am mers pe urmatoarea idee

Tatuajul ti-l faci ca sa vada lumea ce mare ''jmecher'' esti, nu ti-l faci pentru tine (ar fi dubios)
Iar eu nu prea dau 2 bani pe cei dependenti de parerea celor din jurwinking
Acuma na, fiecare cu ideeile sale, eu doar mi-am spus opiiahee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Hai ba IMC-ule, ca nu te condamn laughing Sunt altii pe site, care judeca fiecare caracter virtual ce intra in contradictie cu viziunea lor asupra vietii realewinking
Bai, eu am sa fac un tatuaj, dar nu "de mare jmeker". Nu suport sa merg la mormantul tatalui meu, ma apuca nebunia. Am ales sa fac un tatuaj discret, in amintirea lui. Inca nu am gasit tema care sa reprezinte ceea ce vreau eu, inca mai caut.
P.P. Nu sunt manelist! laughing

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Unii si le fac din amuzament, altii ca le plac cum arata, altii la betie / inchisoare/ armata, ca amintire, iar femeile, uneori, ca sa faca mai atractiva zona respectiva, sa fie mai mangaiata si pupata, etc.

http://www.buzzfeed.com/......-time-do-n

| IMC90 a răspuns (pentru PsihoSex):

Nu pe bune, sunt la munca. Acu trebuie sa ma duc la baie in loc sa-mi vad de treaba, te simti fericit/a? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihoSex):

Si tu esti Expert TPU! rolling on the floor rolling on the floor
TPU e un site de piz*de si de barbati cu piz*de in loc de creier! rolling on the floor rolling on the floor

| Hmmmm a răspuns (pentru anonim_4396):

Bah, evadatule, eu nu am roaba dupa mine, deci am creier. Cum te simti printre pi.e? Astora trebuie sa le plasezi sutul in fund inainte de-a face pasul in antreu. Ciresel.

| CoquineNoire explică (pentru PsihoSex):

Ce misto sunt...blugii de pe pozitia 3.

| CoquineNoire explică (pentru PsihoSex):

Si totusi, stau si ma gandesc, oare nu e "a boner killer" acel tatuaj de pe pozitia 3?
ar fi un test, sa vezi daca iubitul tau e pedofil, daca ar intra fara probleme...

| maiAm8conturi a răspuns:

Nu am nimic impotriva tatuajelor, in schimb, ma enerveaza unele reguli care iti impun sa ai pielea curata la angajare.De parca semnele din nastere, ti-ar schimba personalitatea.
De facut o sa-mi fac, dar vreau sa incep mai tarziu, n-as vrea sa arat ca o harta, sunt multe de adaugat si altii sunt dependenti de tatuaje.

| 220V a răspuns:

Am un dragon pe spate, nu foarte mare, fara vreo semnificatie prea mare, dar pe viitor vreau sa-mi fac niste tatuaje care ma reprezinta cu adevarat. Pentru mine, tatuajele sunt o adevarata arta.

| Hmmmm a răspuns:

Am o pluritate de tatuaje, adica patru. Doua tribale pe ambii umeri. Nu semnifica nimic; mi-au placut modelele. Cel de-al treilea e pe piept (fata unei femei conturata de un trandafir). Si, in sfarsit, cel de-al patrulea, situat pe gat, reprezentand zodia, in caractere japoneze. Am decis sa le fac pentru ca ma plictisisem de o pile imaculata. Era prea estetica, trebuia sa o manjesc cu ceva trainic. Daca e sa regret ceva, regret ca nu am bani sa ma tatuez din cap pana in picioare, inclusiv sprancenele, iar pe domnul madular, sa-mi tatuez un madular mai mare decat el. sad

| Garnet a răspuns:

Am niste aripi de inger pe gat ce semnifica renasterea mea ca esenta...dorinta de ceva nou ma determinat sa-l fac, voiam sa mai dau o pagina

| RoxxuInna a răspuns:

Buna! Nu am tatuaj, dar cred ca daca iti faci unul micut si dragut e ok. Fiecare cu parerea lui. Eu una mi-as face, dar in viitorul foarte departat:]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Ala cu numele primei neveste de pe corazon... nu iese!

| CoquineNoire explică (pentru anonim_4396):

Hm, eu sunt de parere ca nu ar trebui sa regreti tatuajul/ele cu numele fostelor/fostilor, mai ales daca aveti un trecut frumos impreuna.
daca era o relatie pasagera, atunci regretai, dar daca ati ajuns sa va casatoriti, a fost o alegere speciala.
a facut parte din inima ta, si in ciuda anumitor faze urate, inca ramane, zic eu, o amintire frumoasa.
nu? tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Ai dreptate... singura mea obiectie la filozofia ta este ca eu chiar imi tatuasem pe piept, in stanga, numele ei, ca orice marinar rolling on the floor
Nu iese!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai... nu am. Dar, le admir pe cele foarte bine facute. De ceva vreme, ma bate si pe mine gandul sa pun ceva sub piele laughing Tema o am in minte, dar n-am gasit inca modelul care sa o reprezinte.
P.P. Sa-mi scriu " 1907 - Rascoala", cu caractere arabe?winking

| CoquineNoire explică (pentru anonim_4396):

E decizia tahee hee
dar nu uita sa faci si pace la un moment dat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vrut si eu sa-mi fac unul pe fund dar cand am auzit de durere am fugit repede si nu m-am mai intors.

| 23partyboy a răspuns:

Pentru unii tatuajele pot avea semnificatie(stiu eu numele celor dragi,cum vezi la la ink),fie absolut niciuna(pur si simplu iti place cum arata),oricum decizia de ati face un tatuaj trebuie gandita bine din timp(totusi vei ramane cu el),ca apoi sa nu regreti
personal am si eu un tatuaj,mi-a placut mult cum arata, si chiar daca nu semnifica mare lucru(in timp devine enervant cand toata lumea intreaba ce semnifica), eu il percep ca pe o amintire a ceea ce am fost eu la 20 de ani, deocamandata nu regret ca mi l-am facut(totusi am ezitat 2 ani sa mi-l fac), asa ca decizia iti apartine

| AngelOfNight a răspuns:

Sincer nu am nici un tatuaj dar planuiesc sa-mi fac unul temporar la vara. De ce temporat? Pentru ca nu sunt inca majora si tata nu cred ca ar fi de accord cu asta.
Ce as vrea sa-mi tatuez? Numele iubitului meu si niste trandafiri(cred ca nu e nevoie sa explic semnificatia)
... iar un al doilea ar fi niste urme de labute de pisica 'calatorind' pe trupul meu... semnificatie: imi accentuez partea animalic, partea de felina ce nu poate fi imblanzita, partea din mine care gandeste ca o pisica happy

| XPS a răspuns:

Nu am niciun fel de tatuaj! Consider că tatuajele sunt de prost gust...