| DenisaNicoletaG a întrebat:

Ce faceti? wave
Va plac tatuajele? :-v
Aveti tatuaje? Daca da, cate aveti?batting eyelashes

34 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu imi plac tatuajele si nici nu am!
Dar fiecare cu gustul lui...
O zi buna happy

| RAY a răspuns:

| Drimmero a răspuns:

Nu am, mi-as tatua logo-ul echipei mele de suflet, sa o am intiparita pentru tot restul vietii.

| DenisaNicoletaG explică (pentru Drimmero):

Care e echipa ta de suflet?

| Drimmero a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Scrie in avatar, Arsenal Londra

| DenisaNicoletaG explică (pentru Drimmero):

Ooo, tare! Succes la tatuare, daca ea va avea parte! happy

| T0T a răspuns:

Într-o măsură îmi plac dar să fie destul de insesizabile căci îmi place mai mult naturalețea. Mi-aș face un tatuaj, dar la fel, greu sesizabil.

| LoveSleep a răspuns:

Ce nume convingător ți-ai ales.

| Mayhem666 a răspuns:

Mie se par interesante. Nu am, dar daca ar fi sa imi fac vreodata unul, o sa fie unul micut, pe deget, sau la incheietura. Nu imi plac alea mari, sau care ies in evidenta prea mult. Dar imi e prea frica de ace, ca sa imi fac unul.

| DenisaNicoletaG explică (pentru Mayhem666):

Doamne, asta cred si eu, deci asa gandesc si eu. OMG kiss. Chiar aceeasi chestie o gandesc si eu despre tatuaje.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu am dar cu henna mi-as tatua initiala iubitului meu #R.

| OoBunnyoO a răspuns:

Unele imi plac, altele nu.

Am unul micut la ceafa.

| untu a răspuns:

Nu imi plac tatuajele! Sunt urate si strica aspectul frumos al corpului omenesc asa cum a lasat bunul Dumnezeu la nastere! E pacat!

| Aslam a răspuns (pentru untu):

Da... Păi dacă ar fi să ne luăm după bunul Dumnezeu, totul ar fi un păcat. rolling on the floor) Și să dormi, să fumezi, să mănânci... Etc, etc. happy

| BlackRose03 a răspuns:

Hey! tongue
Imi plac, dar nu am si nu mi-as face. Daca sunt permanente mi se pare o prostie sa iti faci.La un moment dat vei vrea sa scapi de el si vei ajunge sa regreti. Orice moda trece, nici chestia asta cu tatuajele nu va tine o perioada indelungata de timp.Cand se vor demoda si tu vei avea pe spate un tatuaj permanent gigantic ce vei face?
Si varsta este o problema.
Unul micut undeva pe incheietura mai merge.Dar tot prefer tatuajele temporare. laughing

| syd a răspuns:

Am 1 cu lista lucrurilor pe care ar trebui sa le fac, ca-s amnezic cateodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac foarte mult, din nefericire nu am dar planuiesc sa imi fac happy

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur. Si mie imi plac. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac mult, dar nu mi-as face. Poate doar cu henna pentru ca pot sa le schimb constant si nici nu implica ace laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi plac, dar mi-as tatua cu henna o pisicuta pe fund.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea urate nu, alea stilizate sa zicem ca da. Dar prefer sa nu. Ca daca te plictisesti de ele?! Mai bine un tricou imprimat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare are dreptul să facă ce vrea cu trupul lui, desfigurându-l după bunul plac al fiecăruia. Dar oare aceasta este ceva potrivit? Este îngăduit pentru un creștin să-și străpungă trupul, pentru a-l colora cu tatuajele?
tatuajul e amprenta păgânismului, demonismului, închinării la Baal, șamanismului, misticismului, păgânismului, canibalismului și orcărui alt cult.
Nașterea tatuajului a rodit întotdeauna fructele religiilor păgâne și misticiste. Fără excepție, cercetare după cercetare, studiu după studiu, carte după carte, nu au reușit să descopere rădăcinile tatuajului.
Omul a fost creat de Dumnezeu "dupa chipul Sau" (Facere 1, 27), adica bine intocmit, acestuia nelipsindu-i nimic din cele de trebuinta spre o sanatoasa si odihnitoare vietuire.
Simbolurile pagane, care sunt folosite des drept model pentru tatuaje, au o functie in invocarea duhurilor necurate. Aceste simboluri nu pot fi golite de sens, indiferent de ce cred cei care le pun pe trupurile lor. Drept urmare, tatuarea trupului este o adevarata profanare a acestuia.

| Xelon a răspuns:

Hey!
Imi plac tatuajele si peste 2 zile merg sa il fac pe cel cu numarul 4 happy

| Juviia a răspuns:

Îmi plac mult, chiar am vreo două tatuaje pe picior laughing

| Aslam a răspuns:

Imi plac, am, s-ar putea ca in viitor sa imi mai fac.
In prezent am pe bratul stang scris cateva versuri din Jana Gana Mana (Imnul national al Indiei) si mai am un tatuaj mai mare pe spate.
Tatuajul il reprezinta pe Allah si Coranul. happy

| oFrunza a răspuns:

Da, imi plac si am si eu facut unul acum cateva luni, urmeaza sa imi mai fac sa umplu mana dreapta.

Poza de cand imi terminase artistul tatuajul.
http://imgur.com/a/38yM9

| Zorok a răspuns:

Pai am 2:Unul cu "If the life is harsh, then you have to be harsher than it." si unul mai special pe care l-am facut alatrui de iubita mea:KING (EU) SI QUEEN (EA). Planuiesc sa-mi fac mai multe pe viitor insa vor insemna ceva mai mult decat un simplu desen pe piele.

| Dededededededede a răspuns:

Da, îmi plac tatuajele și mă chinui de ceva timp să-l corup pe soțul surorii mele să mergem să ne tatuăm, că și el vrea laughing
Sper să îmi fac unul anul acesta, apoi încă vreo două dacă o să fie ok și nu prea dureros, oricum le vreau micuțe.

| AnonimP a răspuns:

Am un tatuaj care imi reprezinta toata viata mea, chiar daca sunt o adolescenta, am trecut prin multehappy Imi plac tatuajele, dar nu cred ca o sa-mi mai fac unul.E pe maina stanga si nu e mare.