| AvalohAlyn a întrebat:

O sa ma apuc foarte curand sa cercetez totul despre creierul uman si psihic +spiritualitate în dorința de a ma face bine dar și ca ma pasionează domeniile.
Știți cărți de genul bune care se găsesc pdf și le recomandați?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cercetezi, wow, si cum te-ai gaindit sa faci asta? Ai cobai, ai aparatura, sau cum le cercetezi?

Am mai auzit chestia asta, nu stiu daca tot tu esti cel care de ceva vreme tot ii trage ca se apuca, dar de apucat nu s-a apucat nici macar de scaun laughing

Poate ai vrut sa spui ca vrei sa studiezi, aia e alta poveste, a studia inseaman a citi ce altii au cercetat, deci tu nu vrei sa devii cercetatot, vrei doar sa stii ce deja au aflat altii.

Creierul uman si cercetarile facute asupra lui, nu au legatura cu spiritualitatea, acolo mergi la biserica, aia nu studiaza si nici nu crerceteaza nimic, acolo totul este clar, Dzeu a facut si dirijeaza tot, asa ca nu mai e nevoie sa stii nimic de spiritualitate.

| AvalohAlyn explică (pentru relian):

Spiritualitatea nu e totuna cu religia, spiritualitatea include toate religiile plus putina psihologie și filosofie.Si da,m-am referit ca o sa încep sa studiez ce alții au descoperit și stiu deja, am cumparat o grămadă de cărți despre creier, medicina, psihologie, spiritualitate, filosofie

| relian a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Deci nu-i religie, dar include toate religiile laughing e bun si asa rau, daca e religie la singular nu-i bun, daca cuprinde toate religiile e bun, interesant pct de vedere.

Spiritualitatea tot la religie se refra indiferent cine ce ar spune.
Aha te-ai referit ca studiezi, pai asa ziceam si eu, am spus ca nu cred ca te apuci de cercetare ca nu ai cum si nici cu ce.

Dar daca te apuci de studiat creierul, nu trebuie sa le amesteci, adica anatomie, fiziologia sa le amesteci cu religia, nau nici o legatura. Faptul ca nu se stie ceva, nu trebuie sa pui necunoasterea pe seama freligiei, gata daca nu s tii un anume lucru, de ala e respionsabil Dzeu sau mai stkiu eu ce alte povesti.

Nu stim lucruri, fenomene, pentru ca nu am ajuns inca se le intelegem, nu ca ar avea mai stiu si eu ce alte explicatii de astea spirituale, religioase.

| FreshSalad a răspuns:

Pai n ai cum sa faci asta daca vrei sa devii gamer