| SageKid a întrebat:

Oare noi ca oameni imperfecti putem crea ceva perfect?

17 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Poate o bomba atomica perfecta.

| summer12 a răspuns:

Haha..perfectiunea e subiectiva!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

In conceptia mea, perfectiunea poate reprezenta unicitatea.

| LionDen a răspuns:

Putem crea perfectiune prin orice actiune, doar prin originalitatea si unicitatea faptei.

| dragos9234 a răspuns:

Nu exista perfectiune!

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu exista perfectiune si imperfectiune,

| robijam a răspuns:

Nimic nu e perfect.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Da, exista multe idei perfecte nepuse insa in aplicare...too bad.

| whattt a răspuns:

Oarecum cred ca da

Răspuns utilizator avertizat
| aleahimk a răspuns:

Nimic nu este perfect; nici noi, nici ceea ce cream.

| EdwardTeach a răspuns:

Părerea mea este că nu există perfecţiune în nimic. Pe lângă asta, fiecare are conceptul lui de "perfect" pentru că fiecare are gusturi diferite.

| мαяιηα a răspuns:

Nu exista perfectiune...decat in mintea noastra. daca iubim ceva sau pe cineva.iar defectele "dispar" pentru ca nu au o valoare mai mare in fata a ceea ce ne place

| Nimixpecial a răspuns:

Doar perfectiune geometrica si simetrica.

| gabytza2013 a răspuns:

Ceea ce noi credem ca e perfect e imperfect din punctul altora de vedere. orice am creea, oricat de perfect ar fi pentru noi, sunt alti care vin mereu si sunt contra

| Foil a răspuns:

Daca nu am fost niciodata perfecti atunci cum stim ca suntem imperfecti?