| anonim_4396 a întrebat:

Omul-animal sau animalul-om?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Omul-animal=se refera la natura nativa umana, la instincte

18 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Omul-planta sau planta-om?

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Omul-planta.winking

| alina2k18 a răspuns:

Omul-bulan laughing cam asa sunt "baietii" dă pă TPU happy

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Vezi ca se mai înțelege si Omul- Homosexual pasiv, conform dex. laughing
Vine Garcea si rezolva totul, cu bulanul lui, desigur.

De noroc nu mai zic, numai noroc în relatie nu am.

| mentholinks a răspuns:

Omul robot. Eu vad doar specimene programate parca.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Exista o teorie cum ca, traim într-o simulare, mai multe despre ea gasesti pe canalul lui "Tara lui Garcea" laughing

Chiar.
Traim sau nu intr-o simulare pe calculator?

| GPA a răspuns:

Ambele forme sunt corecte, animalul-om fiind doar o inversiune.

| anonim_4396 explică (pentru GPA):

Chiar mai mult decat o inversiune, este si un adevar.Nu suntem cu nimic mai diferiti decat animalele, afara de faptul ca ele nu vorbesc ca si noi.

Dar du-te la o casă de nebuni, o sa vezi ca nu e mare diferenta dintre un animal salbatic si un om bolnav pshic periculos si violent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca mai des de intalneste Omul-Animal. Homo Animalus.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Un principiu aproape darwinist al selec]iei naturale, zic aproape, fiindca conform dex: animalul=Ființă mono- sau pluricelulară, înzestrată cu facultatea de a simți și a se mișca.Persoană brutală și needucată.

| Saiko10 a răspuns:

Depinde.
Este un om ca si un animal? in acel caz este omul animal.
Este un animal ca si un om? in acel caz este animalul om.

| anonim_4396 explică (pentru Saiko10):

Ambele afirmatii sunt corecte, mai ramane doar sa justificam acest lucru.

| TPU2019 a răspuns:

Omu' prost și p1__@ nesătulă - Și cu asta cred că am acoperit cele mai de proporții categorii autohtone.

| anonim_4396 explică (pentru TPU2019):

Cam asta se explica de ce un animal a ramas neevoluat. Nu-i gresita afirmatia, dar voi ofensa pe multi retarzi prin ea.

| Like555 a răspuns:

Depinde ce, prima insemna ca din om s-a facut animal si a 2 a invers.

| anonim_4396 explică (pentru Like555):

Darwinismul e o teorie, aici nu are loc dânsa.

| RaduWhovian a răspuns:

Sincer, niciuna. Omul, prin actiunile pe care le face, distruge viata animalelor, fie prin vanatul excesiv, fie prin distrugerez habitatului acestora.

| anonim_4396 explică (pentru RaduWhovian):

De acord.
Cruzimea față de animale este un act inuman, prin urmare, acestia nu doar ca nu sunt oameni, dar sunt si fiare salbatice.