| SkandallKamataru a întrebat:

Pamantul este plat oare? Eu stiam ca-i sferic pana cand acest tip m-a facut sa-mi pun niste semne de intrebare...

https://www.youtube.com/watch?v=DoB_GJOxlMA&t=3s

https://www.youtube.com/watch?v=6w4_Z2jq38E&t=1s

Totusi, continui sa cred ca este sferic, voi ce credeti?
PS: Mai are videoclipuri de genul pe canal, asa ca, enjoy :)

12 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Pamantul are forma de teluroid.
Am gasit argumente mai inteligente in favoarea existentei unicornilor, ar trebui sa te uiti.

| sabin89 a răspuns:

Nu numai că e plat, e si puţin concav. Am văzut eu cum bălteste apa pe câmp. happy

| RAY a răspuns:

Nu aveti o gandire critica bazata pe dovezii, ce dovezii sunt ca pamantul e plat? zero nici una,doar argumente =minciuni, daca vrei sa cauti adevarul il cauti prin dovezii stiintifice nu prin Youtube ca acolo fiecare redardat poate posta videoclip, poti vedea cu ochii tau ca pamantul e sferic cand e eclipsa de luna, vezi umbra pamantului care e sferica, gandeste logic soarele, luna sunt sferica inclusiv planetele le poti vedea cu un telecop toate sunt sferice, apoi poti vedea poze facute sau live, cei care spun asa ceva de ce nu merg in spatiu sa vada? cu ochii lor asta, pentru ca ei au o credinta nu o gandire bazata pe dovezii, trist ca iar psd va fi votat daca soietatea gandeste asa, si peste 100 de ani va fi la fel tot psd la putere,saracie,prostie, hotie, coruptie, nu crede in Youtube ca repet acolo fiecare are dreptul de a posta, argumentele au o valoare nula in lipsa unor dovezii, cum ar fi sa fi acuzat de crima doar cu argumente te ai bucura sa stai la inchisoare pe viata ca x are argumente bune nu?

| SkandallKamataru explică (pentru RAY):

De acord cu tine dar uite-te la videoclipuri, daca erau doar vorbe in vant nu mai puneam intrebarea, raspunsurile sunt date de niste oameni de stiinta si m-au facut sa-mi pun niste semne de intrebare, doar uite-te, pe baza videoclipului am pus intrebarile.
Dai la minutul https://www.youtube.com/watch?v=6w4_Z2jq38E&t=1s
Da-i la minutul 3:14 si uite-te de acolo, sa vezi raspunsurile a doi oameni, mai sunt faze de genul prin videoclipurile lui.

| SkandallKamataru explică (pentru RAY):

Si la 18:25, tot la acel clip.

| relian a răspuns:

Ai votat cu dragnea cumva?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Dragosdoar a răspuns:

Oo ma desteptilor! A pus si omul o intrebare nu a zis ca ar crede asa ceva, dar voi gata se duce tara de p.a ca il voteaza unu ca el pe dragnea si pe psdisti, ce sa zic. Omul a pus o intrebare pentru ca daca stai sa studiezi mai amanuntit Pamantul chiar sunt niste neclaritati in ceea ce priveste forma acestuia. Si eu cred ca pamantul este rotund, dar hai sa nu dam cu rahat degeaba inainte sa dam argumente pentru a sustine ca este rotund

| Uxellodunon a răspuns:

Cred ca mi-a ajuns un pic de voma pe cerul gurii.
Comunitatea flat earth dintre toate platformele pe Youtube e cea mai prolifica, exista sute sau mii de canale, fiecare se copiaza reciproc si repeta aceleasi argumente care de care mai inepte. Faza asta cu pamantul plat e expirata de mult timp, cearta asta are ca rezultat numai moartea neuronilor.

Daca inca nu ti-au murit destui si iti place sa te uiti la prostiile astea, uite ceva care prezinta cateva contra argumente
https://youtu.be/JgY8zNZ35uw

| Turbo223 a răspuns:

Il stiu, sunt abonata la el si face o treaba destul de buna parerea mea.Eu nu stiu ce sa cred, dar e evident ca oamenii aia de stiinta mint.

| RAY a răspuns (pentru Turbo223):

De ce ar minti toti oamenii de stiinta? vorbim de oamenii de stiinta din toata lumea

| Turbo223 a răspuns (pentru RAY):

Nici eu nu vad de ce ar da tot ce pot pentru a spune lucruri false oamenilor, dar ei poate ca da. Mint ca sa ne manipuleze si sa ne faca sa credem ca Dumnezeu nu exista (daca chiar mint).Nu pot sa vorbesc despre toti oamenii de stiinta, deoarece sunt multi care cred in Dumnezeu, ei nu au toti aceeasi parere.Se contrazic si ei, nu are cum ca toti oamenii de stiinta din intreaga lume sa nege (sau sa minta?) existenta Lui Dumnezeu.