| 393Dan a întrebat:

Pentru cei care cred ca Pamantul e plat sau ca e sferic. Gresiti! Ce parere aveti despre aceasta teorie?
https://imgur.com/a/t04O6

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Chiar crezi ca astronautii sunt prosti cand au spus ca pamantul este cu adevarat sferic? Au fost in aer astronauti din mai toate natiile pamantului (inclusiv romanul Prunariu Dumitru). Alea-s aiureli!

| 393Dan explică (pentru Salontanul):

Descoperiri noi in fiecare zi ))

| Nilsson a răspuns:

Acea pisica zici ca a fost taiata in doua pe o sina de tren, acolo unde sunt despartite Americile de Lumea Veche happy

| ShaOfHatred a răspuns:

Frate,tu nu intelegi ca noi de fapt locuim pe o testoasa uriasa?

| 393Dan explică (pentru ShaOfHatred):

Poate se ascunde in spatele pisicului, de aia nu se vede pe harta lumii x]

| ShaOfHatred a răspuns (pentru 393Dan):

Nu vom stii niciodata adevarul...

| m1dn1gh7 a răspuns:

A dat knock-out la greu, stiam eu ca e ceva neinregula cu pisicile astea.

| 393Dan explică (pentru m1dn1gh7):

Detin lumea ..acum si la propriu ))

| tril a răspuns:

Cum o fi? Cubic? Nu ma uit la prostii de pe imgur.

| 393Dan explică (pentru tril):

Poza eu pe imgur am pus-o. Nu-i originara de-acolo.

| T2LS a răspuns:

De ce afirmi că greșim? Există mai multe dovezi în susținerea faptului că pământul este sferic decât toate dovezile conspiraționiste din toate domeniile. Ce poți auzi în ziua de azi... mai nou există "teorie conspiraționistă" și pentru faptul cum se mișcă ochiul uman, despre cum să îți tai unghiile perfect și mai știu eu ce aberații. Opriți-vă.

| 393Dan explică (pentru T2LS):

Dar e evident ca pamantul nu e sferic daca privesti harta lumii mai atent.

| spraytag88 a răspuns (pentru 393Dan):

Pentru cei care cred ca pamantul e plat, am niste intrebari: 1) daca spuneti ca e plat, de ce niciodata cineva nu a filmat/pozat marginea terrei? 2)ce se intampla daca cineva sau ceva trece de marginea planetei? cade in gol ca in desene aminate happy? Sau trece pe partea cealalta a planetei happy?

| GohnnyBravo a răspuns:

Spune drept! Ai vrut sa vezi daca mai sunt inca pe aici, cui inca le bate lantu?